Кафе муабет

ЖЕНИТЕ ЛУДУВААТ ПО НЕГО: Нема да верувате како денес изгледа Азис- поранешниот на бугарскиот пејач ја откри неговата најголема тајна

Тотално се трансформираше...

Васил Тројанов Бојанов, јавноста го запозна по уметничкото име Азис во 1999 година кога се појави на јавната сцена.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Бугарскиот поп-фолк пејач за десет години стана исклучително популарен во родната Бугарија, но и низ целиот Балкан.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Азис е познат по своите песни но и по неговите трансформации кои никого не оставија рамнодушен.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Со години се поместуваат границите на она што некого го прави популарен или ѕвезда. Некои многу брзо сфатија како функционира шоу-бизнисот и добро заработија од тоа.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Еден од нив е токму тој, бугарскиот пејач Азис, кој на сцената влезе како трансродова личност.

Носеше провокативна женска облека, високи потпетици, впечатлива шминка и фризура.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Направи вистински бум на Балканот, а со него соработуваа и некои српски пејачи. Некои од нив се Јелена Карлеуша и Марта Савиќ.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Неодамна беше гостин во емисијата Премиера-Викенд Специјал и ги шокираше сите со својот изглед, а оваа прилика ја искористи да каже се за неговите трансформации.

ФОТО: Азис / Инстаграм

– Јас сум среќен човек бидејќи имам многу пријатели во Белград. Љубовта е поубава кога за неа молчиш, затоа никогаш нема да ме видите како се сликам со моите пејачи- искрен е Азис и додава:

ФОТО: Азис / Инстаграм

– Десет години немам направено трансформации, ова сум јас, природниот изглед е новата црна боја.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Азис никогаш не ја криел својата сексуална ориентација и јавно ги покажувал емотивните партнери. Пред речиси 15 години стапи во контакт со Ники Китаец, а во октомври 2006 година се венчаа, а овој нивни потег го шокираше традиционалниот Балкан.


Нивниот брак не бил легален, бидејќи бугарскиот закон, не ги поддржува истополовите бракови.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Бугарскиот фолкер и неговиот сопруг биле кратко во брак, а во тој период учествувале и во бугарското издание на „Големиот брат“. Откако се разведоа, секој тргна по својот пат и оттогаш не останаа во никаков контакт.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Азис и се посвети на ќерката Раја која ја доби во 2007 година со најдобрата пријателка Гал, а Ники се ожени со колешката на Азис, Виолета со која има дете.

ФОТО: Азис / Инстаграм

Вистинскиот скандал во бугарската јавност се случи во 2014 година, кога самиот Ники повторно влезе во реалното шоу „Големиот брат“ и потоа откри една досега строго чувана тајна.

ФОТО: Азис / Инстаграм

– Азис ме плати да му глумам дечко, а потоа да се земеме. Го интересираше само славата и поради тоа беше подготвен на се – откри Ники, кој моментално работи како личен тренер и се занимава со боречки вештини.

ФОТО: Азис / Инстаграм

По неуспешниот брак, бугарскиот фолкер започна врска со Алекс, кој е аматер порнограф.

ФОТО: Азис / Инстаграм
ФОТО: Азис / Инстаграм
ФОТО: Азис / Инстаграм
ФОТО: Азис / Инстаграм
ФОТО: Азис / Инстаграм
ФОТО: Азис / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close