MAMA

Жените во овој хороскопски знак најмногу ги плашат мажите: Не дај Боже да им згрешите, ама кога ќе ги запознаете…следи музика

Тие се упорни, силни, убави и ... всушност се многу нежни во љубовта

Тие се упорни, силни, убави и … всушност се многу нежни во љубовта.

Ако треба да се верува на теоријата дека мажите се плашат од паметни и успешни жени, тогаш е сосема логично да избегаат од припадничките на понежниот пол родени во знакот Овен.

Главната карактеристика на овој знак е упорноста. Кога цртаат нешто, жените родени во овој знак не се предаваат! За нив често се вели дека поседуваат „машка енергија“, што може да се види до одреден степен со фактот дека тие не се двоумат да прифатат работни места за кои обично се смета дека се резервирани за посилниот пол.Тие се често физички многу привлечни, женствени, но силни волјата е дека тие „го прават проблем“ кога станува збор за романтични врски. Тие ја имаат и оваа одлика на „да знаат сè најдобро“, поради што има мал број на партнери кои можат да ја толерираат нивната доминација.

Повеќето мажи се чувствуваат „незрело“ и „непотребно“ покрај нив, што е причина зошто ги избегнуваат овие жени. За жал, бидејќи дамите Овен се всушност многу приврзани сопруги и девојки. Поради својот маж, тие се подготвени на сè, стануваат „помеки од памук“ кога се сигурни во loveубовта на партнерот. Тие се подготвени да направат големи жртви само за да му угодат. Затоа вреди секој напор и трпеливост.

Но … Сето ова важи под услов во ниту еден момент, но ни најмалку, да ги омаловажувате или прифаќате „здраво за готово“. Тогаш ќе ја сфатите целата моќ на нивниот гнев.

Ја знаете онаа упорна, амбициозна девојка која секогаш го бара своето, оди со главата „низ ѕид“ и нема влакна на јазикот? Е тоа е жената Овен.

Една од нејзините најглавни карактеристики е нејзианта тврдоглавост. Во зависност од тоа како ја насочува таа енергија, тоа може да биде предност или мана. Но, она што е важно дека жените Овни знаат тоа да го употребат во своја корист. Жената Овен е многу храбра и никогаш не бега од своите проблеми, туку напротив, секогаш е спремна да се соочи со нив.

Жената Овен е независна, силна и полна со самодоверба. Како таква, таа често им е пример на другите луѓе околу неа. Амбициозна е и мотивирана и никогаш не ѝ е досадно. Таа секогаш има планови и идеи во главата и не се задржува само на мечтаењето, туку смело се впушта во реализација. Ако некој сака да се натпреварува во се’ – тогаш тоа е жената Овен. Не сака да се занимава со лаги и измами, а сака да победува поради себе, но исто така ужива и кога другите ја гледаат како победник. Сака кога знае дека е голема во туѓите очи.

Владеењето на овој хороскопски знак почнува со будењето на пролетта, па не е ни чудно што оваа жена постојано е во движење и акција. Нејзината планета е Марс, а таа ги прави упорни, активни, вредни, но и агресивни во некои ситуации. Многу работи укажуваат на тоа дека жената Овен никогаш не се откажува од акции и дејствување за подобар и посигурен живот!

Жената родена во овој хороскопски знак е дама која се разликува од сите останати. Таа има своја гордост и шарм, каков што ретко кој има. Жената Овен е личност која знае што сака и како сака да го добие тоа, но секогаш на чесен начин.

Оваа дама честопати нема влакна на јазикот, па го кажува она што го мисли. Нормално, поради ова честопати запаѓа во проблеми и кавги, затоа што ретко кој сака да ја слушне вистината. Жената Овен оди на се’ или ништо. Мораме да споменеме дека за жената родена во овој хороскопски знак важи правилото да не се откажува се’ додека не дојде до посакуваното. Се води по тоа дека во животот најважно е да се има некој кој ќе те сака. Затоа, секогаш прави работи за да ги усреќи оние околу себе.

Другите околу неа честопати ѝ зборуваат зошто е толку упорна и не се откажува кога гледа дека некои работи не функционираат, но токму оваа карактеристика на оваа дама прави таа да биде успешна на многу полиња. Секако, таа нема да направи нешто со што би ги повредила другите само за да стигне да остварување на своите цели.

Силна е, затоа што знае дека таква мора да биде

Никому нема да наштети, никого нема да навреди… Но, исто така, ако некој ја повреди неа, таа е моќна да врати со иста мера. Се смета за жена која може да биде посилна од многу мажи, затоа што има свој став. Жената Овен е силна и борбена, никогаш не дава другите да ѝ го променат правецот на движење.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close