Дом и семејство

“Жалам што одгледав такви деца”: Карлеуша не може да си прости поради она што им го направи на ќерките

Одгледа силни девојки...

Поп-дивата Јелена Карлеуша можеби е единствената на естрадата која по сите подеми и падови во животот успешно стои на нозе и гордо чекори и се бори со секоја ситуација.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Имено до сега никој подобро од неа не ја почувствувал и лошата страна на популарноста.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Откако се појави на сцената Карлеуша беше трн во око на многумина, а често е напаѓана од јавноста и медиумите кои немаат милост кон неа.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Притоа, често се заборава дека таа е пред се мајка и дека многу работи за кои се пишува или зборува допираат до нејзините деца.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена во една прилика откри како сите написи поврзани за неа влијаат на Атина и Ника и истакна дека била изненадена од тоа колку нејзините ќерки всушност зрело размислуваат.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Тие се две девици и тоа значи дека чуваат се за себе, што секако лошо влијае на нив. Кога поминував низ некои проблематични и кризни ситуации во мојот живот, отидов на нивните профили на социјалните мрежи за да прочитам што им пишувале сите деца и сфатив дека моите ќерки се посериозни, позрели, посилни отколку што мислев дека ќе бидат бидејќи буквално дома не зборуваа за тоа, не придаваат значење и не сакаат да ја нервираат мајка им.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

И кога јас прва ќе почнам да зборувам за тоа, веднаш ми велат: „Боже, мамо, нормално е, знам, не мора да ми објаснуваш“. Тогаш сфаќам дека одгледав силни деца. Можеби звучи тажно што воспитував силни девојки наместо, да речеме, безгрижни девојки, но тие мораа да бидат такви.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Ќерките на Јелена Карлеуша особено ги почитуваат одлуките на мајка си. Така четиринаесетгодишната Атина и една година помладата Ника веќе добро знаат како да се справат со популарноста на нивната мајка а Јелена откри и каков однос имаат девојките со тато Душко.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Душко, како и секој тато, најчесто е аксичка прасичка. Тие обично имаат сериозни разговори со мене, иако и тој се труди максимално да разговара со нив колку што може. Она што е многу важно, морам да го пофалам Душко, тој никогаш не се спротивставил или противречи на ниту една моја воспитна одлука. Кога ќе му се пожалат, тој само одговара: „Ако мама рече така, ќе биде така“. Тој знае дека секогаш го правам најдоброто за нив и знае дека не попуштам, додека тој им попушта во се. Секогаш кога се работи за работи кои се важни за нивното школување или воспитување, тој не ми се меша во одлуките и му благодарам за тоа – откри за Стори Јелена Карлеуша.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Со оглед на тоа што нејзината постара ќерка Атина сака да стане фотомодел, а пред извесно време ја имаше првата официјална модна ревија, медиумите се интересираа како поп-дивата Јелена Карлеуша реагирала откако нејзината постара наследничка прошетала по пистата.

Фото принтскрин/Инстаграм

– Атина сака да биде модел и мој совет до сите родители е да не им ги кршат крилјата на децата. Да ги остават да си ја изберат професијата и да им бидат само ветер во грб, како што мене ми беше мајка ми. Тие се многу специфични девојки. Атина пред некој ден ми кажа дека јас сум виновна што таа и Ника биле препознаени во јавност и дека не го сакале тоа.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

– Сега јас сум виновна за се, но мислам дека со тек на времето тоа ќе им значи и ќе им помогне. Атина го затвори својот Инстаграм профил на кој имаше десетици илјади следбеници само поради таа несакана популарност.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Иако до сега медиумите неколку пати пишуваа за нејзиното напуштање на семејниот дом, сепак Карлеуша јасно кажа дека таа и нејзиниот сопруг живеат под ист покрив, но дека не сака да каже ништо повеќе на оваа тема, за да не дојде до ситуација неговиот адвокат да дава разни изјави.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close