Кафе муабет

Душан испрати фотографија што ја шокираше јавноста – Тања Савиќ се огласи по ваквото обвинение!

Како што истакна во пораките што ги испрати до порталот, детето за време на видео повикот му покажало лузна на челото, што наводно ја добил од неговата мајка Тања...

Душан Јованчевиќ испратил фотографии до редакцијата на порталот Телеграф.рс и тврди дека тоа е  доказ дека Тања Савиќ наводно физички повредила еден од нивните синови.

фото иснтаграм/Тања Савиќ
фото иснтаграм/Тања Савиќ
фото иснтаграм/Тања Савиќ

Како што истакна во пораките што ги испрати до порталот, детето за време на видео повикот му покажало лузна на челото, што наводно ја добил од неговата мајка Тања.

Фото Телеграф.Рс

– Моите деца се жалат дека Тања ги тепа, им забранува да зборуваат со мене, ги манипулира, ги уценува. Тие треба да го кажат тоа што им го вели таа, иако тоа е лага – напиша Душан во пораката која ја испрати до споменатиот медиум.

Фото Телеграф.Рс

– Сега Ѓорѓе ми покажа како го бркаше околу станот и кога го фати го изгребала на челото со ноктите. Лузната е видлива. Се слушнав со него сега, буквално пред пет минути. Таа се закани дека ќе ме тужи ако тоа го наведам во медиумите – додаде Јованчевиќ.

Откако поранешниот сопруг на Тања, Душан Јованчевиќ изјави дека пејачката ги малтретирала нивните два сина и им забранувала да разговараат со него, се огласи и Тања.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Знам што прави Душан, тој сега манипулира со народот. Тој исто така ми рече дека ќе им каже за ова на медиумите. Тоа е пожестока манипулација, тие беа под негова команда една година. И не сакам повеќе да се појавуваме во медиуми. Излегуваме од фрижидерот и нема потреба да се криеме затоа што живееме мирно. Сте го слушнале детето, тој е добро, сите сме добро. Ги земав деца и сега сум смирена, во септември излегува и нова песна.

фото инстаграм/Тања Савиќ

-Му велам да не се однесува така затоа што тоа влијае на психата на децата – истакнува пејачката.
Јас само сакам моите деца да бидат среќни. Сакам да бидат добри личности, да споделуваат, да ги почитуваат постарите, да знаат дека во животот треба да работиш за да имаш. Тој не ги казнил кога не биле добри, туку отишол и им купил велосипед. И децата сметаат дека материјалните работи се вредни. Сакам моите деца да бидат добри луѓе.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Пред неколку дена во јавноста излезе и веста дека фолк-пејачката Тања Савиќ со денови не ја напушта куќата а како што велат нејзините соседи причината е што се плаши дека Душан Јованчевиќ, со кого се уште е во брак, повторно да ги киднапира нивните синови Максим и Ѓорѓе.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Мајсторите кои ја обновуваат куќата до зградата на Тања во Смедерево ја отворија душата и прозбореа за пејачката и нејзините деца.

Фото: Курир.рс

– Со Тања се познаваме подолго време, таа е наш сограѓанин, родена е тука во село близу Смедерево. Таа е добра девојка, но многу несреќна поради сè што и се случи. Секој ден, кога ќе се разбуди околу еден попладне, таа излегува на терасата и се јавува. Таа разговара со нас некое време, седнува на балкон а потоа влегува внатре. Малку излегува, не шета деца затоа што се плаши од Душан. Тој е лудак кој рече дека ќе ги киднапира повторно и ќе ги одземе од неа ако треба – рекоа работниците, додека една сосетка на пејачката беше малку построга кон Савиќ.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

– Постојано се слуша врева и врескање од таа куќа. Жал ми е за тие деца, еднаш ги видов надвор. Одеа да фрлат ѓубре. Се гледа дека овие момчиња се збунети, сигурно е дека и на неа не и е лесно затоа што е мајка и не може да биде рамнодушна, но… Таа и тој Душан треба да размислуваат за нив, а не само за нивните потреби – рече соседката на Тања која живее во близина.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close