Кафе муабет

ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ СЕ ОЖЕНИ ПО ВТОРПАТ – Која е новата мистериозна избраничка на пејачот?!

Даниел Кајмакоски се ожени по вторпат...

 

Пејачот Даниел Кајмакоски се прослави со победата во музичкиот натпревар Икс фактор во 2014 година по што започна да ја гради својата кариера.

        Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Тој по оваа победа одржа неколку концерти во целиот регион, снимаше неколку песни од кои позначајна му е онаа што ја направи во дует со Жељко Јоксимовиќ кој му беше ментор за време на самото натпреварување во шоуто, а една година подоцна ја престави наѓата земја на Евросонг.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Тој потоа триумфираше во уште едно шоу, Твоето лице звучи познато, се појави во третата сезона и беше одличен.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Она што се знае за него е дека неколку години беше во брак со манекенката и тазе пејачка, Кристина Димитриевска. Плод на нивната љубов е нивниот син Давид.

Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Изминатиов период Кајмакоски објави фотографии со новата девојка – на кои се гледа дека пејачот повторно е среќен и заљубен.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

За својата сакана, тој неодамна на Инстаграм напиша „Ти си сѐ она што некогаш сум го барал. Ти благодарам што ме туркаш кон тоа да ги остварам сопствените соништа секој ден“.

Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Пред некој ден пејачот на Инстаграм објави фотографија со својата вереница на која напиша ,,Штотуку венчани’’ и откри дека по вторпат стапи во брак.

Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Тој летото за прв пат на јавноста и’ откри дека има нова љубов, за веднаш потоа да почне да објавува фотографии со убавицата – која е негова нова избраница.

Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

За Даниел Кајмакоски ова е втор брак.

Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Имено, пејачот во 2020-тата година стави крај на бракот со манекенката Кристина Димитријевска.

Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Со неа го има синот Давид.

Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Фото:Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close