UncategorizedНовости

Гоца Божиновска ќе стане баба, Бојана Родиќ е бремена: „Господ за Божиќ ми го испрати најубавиот подарок“

Пејачката е пресреќна, па реши да сподели како се чувствува

Бојана Родиќ и Мирко Шијан го чекаат своето прво дете, а среќната вест ја откри нејзината сестра Наташа, како и сестрата на Мирко, Зорана Шијан.

Наташа на својот Инстаграм профил покажа тест за бременост, означувајќи го Мирко и Бојана во својата објава.

„Ќе станам тетка“, напиша таа.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

За кратко време и Зорана, сестрата на Мирко, се огласи заради истиот повод преку својот профил на социјалните мрежи.

„Ти благодарам снао! Доаѓа Шијан! Те сакаме од првиот ден, многу! Те сакам!“ напиша Зоранја на својот профил на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Инаку, Мирко, синот на пејачката Гоца Божиновска, пред неколку месеци изјави дек планира да ја ожени Бојана, сестрата на Богдана Ражнатовиќ, и дека би биле најсреќни кога таа би останала во блажена состојба.

Фото: Инстаграм/ Мирко Шијан

Радосните вести ги сподели и неговата мајка, која за српскиот Курир изјави дека ова е најдобриот подарок што можела да го добие за Божиќ.

Фото: Инстаграм/ Мирко Шијан

„Најубавиот божиќен подарок. Убавите вести ми ги соопшти мојот син и Бојана. Имаа мала торбичка во која беше тестот за бременост и ја закачија за елката. ‘Малку доцнам со подарокот’, изјави, а бидејќи веќе ми беше купил подарок јас дури и го скарав што постојано ми купува подароци. Јас го вадам од торбичката подарокот и помислив дека е УСБ, бидејќи телефонот ми се расипа и сите ми кажуваа да земам УСБ и да ги сочувам сите податоци“ изјави Гоца Божиновска и додаде:

„Тоа во нашето време беше поинаку, па мислев дека е УСБ, а Мирко ми кажа да погледнам малку подобри и дека халуцинирам. Па ми погоди што ми треба, токму тоа ми треба, а кога го свртев и видов дека е тест за бременост бев пресреќна“, изјави за Курир познатата пејачка.

Фото: Инстаграм/ Мирко Шијан

„Бев во хаос, не го очекував тоа. А смешно ми е што Бојана имаше проблем десетина дена, и беше нешто лошо, нешто ја болеше стомакот, а јас во хаос не мислам дека е можеби бремена, туку низ Сурчин за Бадник трчав да и најдам чај, па не го најдов никаде, а тие на мене за Божиќ тест за бременост“, се присетува пејачката.

Фото: Инстаграм/ Мирко Шијан

„Толку сум среќна да сум на седмо небо. Божи ми го даде најубавиот подарок. Мислев дека сум лош човек, секој има свои гревови, но не сум. Господ ме награди со најубавиот подарок, пресреќна сум баба, само се до крај да биде како што треба“, изјави на крај Божиновска и на сите им посака среќен Божиќ, радост и многу здравје во ноовата година.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close