Кафе муабет

Гоца Божиновска не можела да ги сокрие солзите: Плачела на свадбата на синот- поради него и било најтешко!

Се присетила на покојниот сопруг...

Гоца Божиновска пред неколку недели го ожени синот Мирко Шијан и се уште е полна со впечатоци од свадбата.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

Пејачката истакна дека подготовките ја измориле, а на свадбата најмногу му била посветена на внукот Зоран, за кого се грижела.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

– Впечатоците малку стивнаа. Поминаа нешто повеќе од две недели и сè уште сум малку уморна. Психичкиот напор ми е потежок од физичкиот напор. Самиот ден на свадбата ми беше многу убав, но подготовките пред веселбата, украсите и организацијата ме изморија. Се помина супер, јас останав до четири сабајле, тие останаа до шест. Таму спиеле, Мирко изнајмил соба. Најмногу бев фокусирана на мојот внук.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Таа истакна дека на свадбата во еден момент заплакала кога се присетила на нејзиниот покоен сопруг Зоран Шијан. Вели дека кога пристигнале во домот на невестата не можела да ги собере емоциите.

фото Курир.рс

– Таа живее во нашата куќа веќе две години, а мене ми беше како да ја земавме. Беше многу емотивно за мене. Особено кога ја пееја таа песна за мајка и татко. Тогаш почувствував одредена тага што сум сама и што мојот покоен сопруг и таткото на Мирко не беа со мене.

фото Курир.рс

–  Малку ми беше тешко и таму плачев.

Мирко се ожени во црквата каде што беше крстен, а светата тајна крштевање таму ја изврши и неговиот татко Зоран.

фото инстаграм/Мирко Шијан

– Тоа е точно. Беше навистина тешко и емотивно за мене. Не сакав да зборувам за тоа на свадбата бидејќи сигурно ќе плачев. И јас сакав да станам и да ги поздравам сите гости, но ќе почнав да зборувам за тоа и ќе плачев.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Гоца откри и што би му рекол Зоран на Мирко тој ден.

– Би му рекол дека е горд на него, како и јас.

фото Курир.рс

Во медиумите на големо се пишуваше дека Гоца и Цеца не се во добри односи па затоа таа не присуствуваше на свадбата, но сега пејачката реши да стави крај на озборувањата и да ги разреши дилемите на многумина.

фото Курир.рс

– Таа ми се јави. Ми честиташе. Беше уморна, имаше настап. Тука беа Анастасија и Вељко. Тоа е важно, тие се нивна генерација, нивно друштво. Ја разбирам Цеца, мене ми се лоши кога треба да одам некаде. Со нетрпение очекувам да стигнам таму, но додека да се подготвам и да стигнам таму, тоа е хаос, беше искрена Гоца Божиновска.

фото Курир.рс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close