Кафе муабет

Горда мама – нашата убава водителка и нејзиниот познат сопруг имаат причина за прослава!

Весел ден за Анастасија и Богдан

Нашата позната водителка има причини да биде среќна

Шармантната водителка Анастасија Деа Богдановска има причина да биде среќна Имено, нејзината наследничка Дениција наполни четири месеци, а Анастасија објави нејзина фотографија и напиша:

Трепнав и наполни четири месеци. За се што си и се што направи од мене, од нас. Ти благодарам, напиша гордата мама.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска

Секоја мајка е среќна кога се игра со своето најмило, а Анастасија среќните моменти не ретко ги забележува и објавува на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска

Нејзиниот профил е преполн со преслатки фотографии од кои можеме да видиме како ужива во мајчинството, но и да прочитаме по некој совет поврзан со најважната улога во животот на секоја жена.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска

Пред да донесш одлука, пробај да чекориш во моите чевли

Но таа неодамна се осврна и на критиките што ги добива денес една современа мајка, па под една фотографија напиша.

„Пред да ја ‘исхејташ’ мајката која според тебе пречесто објавува фотографии од своето дете, имај на ум дека можеби и ти би го правела истото да си на нејзино место. Ќе речеш ” Не јас нема да правам така…” ама не би знаела дали би… А и не ја знаеш нејзината приказна, можеби со години и години го чекала тоа дете.“

„Пред да ја осудиш мајката која пак умешно го крие своето најмило, знај дека апсолутно е нејзино право да одлучи како и што ќе објавува на социјалните мрежи“.

„Пред да ја исмеваш мајката која си ја сретнал/а низ град и на која и покрај маската и’ се познаваат црни кругови под очите, па да искоментираш “Како бе не нашла време да се исчешла…” имај на ум дека единствено што и’ било важно е да го подготви детето на време, иако спиела само 3-4 часа вечерта“.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска

„Пред да ја озборуваш мајката која секогаш е нашминкана, “Да наоѓа време за детето, како што наоѓа за себе…. ” имај на ум дека можеби маскарата која ја става ја прави да се чувствува посамоуверено, покрај вишокот кг кои се уште ги нема намалено по раѓањето, пишува Деа и продолжува:

„Пред да етикетираш било која мајка, имај на ум дека првенствено е мајка. И дека еден ден и ти ќе бидеш на нејзино место, или можеби веќе и си…“

Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска

„Рака на срце, знам како е.. и јас бев таму… И таму… Па,,, Пред да донесеш некоја одлука, прво пробај да чекориш во моите чевли.“

Како изгледа малата Дениција, но и нејзината убава мама само неколкуе месеци по породувањето, погледнете во галеријата што следува.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска
Фото: Инстаграм/ Анастасија Деа Богданоска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close