MAMA

Голем месечен хороскоп за октомври 2020 година: Здравје, љубов, работа-детална прогноза за секој хороскопски знак!

Детална прогноза за секој хороскопски знак!

Лавовите се напнати на работа, Девиците се нестабилни во областа на финансиите, Вагите трошат повеќе отколку што заработуваат, Шкорпијата мора да работи напорно на партнер …

ОВЕН

На почетокот на овој месец, треба да се концентрирате на завршување на претходните обврски, така што целиот месец да не биде премногу тежок и премногу активен за вас. Доколку не ги завршите претходните задачи, нема да имате време за одмор, релаксација. Одвојте добар дел од денот за деловни активности, а на крајот на денот ќе мора да ги видите пријателите и семејството. Ако сакате да заработите повеќе пари, мора да работите повеќе.

Ќе запознаете една интересна личност во текот на третата недела од овој месец. Сепак, знаете дека никогаш не би можеле да го изневерите вашиот партнер, меѓу вас има премногу љубов и емоции. Многу парови минуваат низ криза, особено кога врската е долга и кога емоциите стивнуваат. Треба постојано да работите на подобрување на вашата врска и да барате решение за проблемите што ќе бидат сè повеќе и повеќе.

Чувствителни сте на промените на времето и како што поминува Месечината, ќе ви биде сè потешко да се прилагодите на времето. Вашиот организам реагира бурно на секоја најмала промена и едноставно немате сила да направите нешто. Сепак, вашето тело е такво и мора да му дадете време да се аклиматизира и да се навикне на новата рутина.

БИК

Сосема неочекувано, ќе бидете зафатени во туѓа замка, иако нема да разберете за што станува збор. Никогаш не треба да се мешате помеѓу двајца пријатели кои се во расправија, мора да ги оставите сами да ги решат сите свои проблеми. Потребно е време за тоа, но ако се вклучите, можете уште повеќе да ги комплицирате работите и сигурно не го сакате тоа.

Обидете се да ја зачувате својата чест и репутација дури и ако е очигледно дека на вашата љубовна врска и дојде крајот. Не се расправајте околу пријателите и не носете валкани алишта пред јавноста, тоа е многу грдо и едноставно и двајцата ќе се повредите поради тоа. Ако е можно, официјализирајте го крајот на врската и не откривајте никому детали. Без оглед кој е виновен, што е сега најмалку важно, многу поважно е да останете во добра врска, и покрај сè, ќе се чувствувате подобро сами.

Вие се обидувате да ги подобрите односите со една личност со која не сте раскинале мирно, но таа личност сè уште не ви простила некои работи и затоа помирувањето ќе мора да почека. Многу пати сте страдале од пропуштени можности, ова ќе биде една од нив, но по некое време ќе ви биде полесно да ги разберете вашите грешки и да научите лекција од нив.

БЛИЗНАЦИ

Крајот на годината е при крај и се чувствувате како уште да не сте направиле многу и нема да имате време ниту да завршите. Имате чувство дека времето лета и не можете да постигнете ништо, и колку повеќе се обидувате и колку повеќе брзате, чувствувате дека времето тече како лудо и тоа ви прави уште поголем притисок. Погледнете околу вас и видете што ви недостасува, не дозволувајте си да го изгубите животот трошејќи го на работа, наместо да бидете некаде во минатото каде што можете да научите многу повеќе за животот отколку од колегите.

Ако сте во приватна деловна активност, можно е да имате големи трошоци и да ви треба малку повеќе време за да ги платите навреме сите трошоци. Од овој месец, вашиот прилив ќе се намали, но од следниот месец ќе биде малку подобар. Ќе имате сила да се справите со сите проблеми што ви се случија, но сепак ќе почувствувате одредено влошување на здравјето од толку голем стрес.

Кога станува збор за љубовта, пред вас е мирен и стабилен период, без оглед дали сте во пократка или подолга врска или сте во брак. Вие и вашиот партнер функционирате феноменално, вие сте слични луѓе и ви се допаѓа тивка вечер со добар романтичен филм, многу добро се разбирате дури и кога не комуницирате и точно знаете што сакате и се надополнувате кога сте заедно. Тоа е чувство што ретко може да се постигне во денешно време со личност од спротивниот пол.

РАК

Поради околностите, овој месец ќе започнете да работите многу напорно и како што одминува времето, ќе имате повеќе време да се дружите со пријателите и семејството. Ситуацијата на работа не е голема. И покрај тоа што сите ве тапкаат по рамо и ви се насмевнуваат, на работа има многу колеги кои едвај чекаат да ви го видат грбот. Не знаете точно зошто има толку многу негативни луѓе кои се преправаат дека се убави, но тие веројатно се плашат да не останат без работа. Сепак, немојте да го сакате ова лицемерие кај луѓето и обидете се да ги дистанцирате таквите луѓе од вас што е можно повеќе.

Чувствувате горчина затоа што сте изгубиле контакт со личност која ви пораснала на срцето, а вие самите не знаете зошто. Сепак, не се откажувајте од таа врска, дури и ако тоа беше само пријателска врска, оставете ја таа личност да се олади малку неколку недели, а потоа повторно стапете во контакт, можеби овој пат работите ќе бидат подобри и малку поинакви.

Имате проблеми задниот дел на грбот и станува се полошо од месец во месец. Не одложувајте посета на лекар специјалист, мора да обрнете повеќе внимание на вашата здравствена состојба и вашите потреби, никогаш не треба да ги слушате советите на луѓе кои воопшто не го разбираат ова прашање.

ЛАВ

Напнатоста на работа е очигледна и понекогаш толку видлива што може да се намали со нож. Некои колеги се вашите главни конкуренти за унапредување и само нијансите ќе одлучат кој од вас ќе напредува, но ниту вие, ниту тие не можете да влијаете на тоа, и затоа е подобро губитникот да му подаде рака на победникот. Треба да одржувате добри меѓучовечки односи, затоа што, кој знае, наскоро може да се најдете во заедничка канцеларија, никогаш не знаете што носи иднината, има време за сите да напредуваат ако покажете добри резултати.

По неколку бурни недели со вашиот партнер, работите конечно се смирија и повторно можете да уживате во убава и пријатна љубовна врска со многу емоции, но и страст. Работите не беа најдобри меѓу вас, во многу ситуации не сте биле во право, во неколку ситуации вашиот партнер бил виновен, но сега е помалку важно, важно е овој месец да доведе до стабилизирање на врската, па на крајот на месецот би можеле да се почестите заедно на едно патување, дури и ако тоа беше патување за викенд.

Стресниот период е зад вас, но тоа е најголемиот ризик по здравјето. Само кога мислите дека невремето помина и дека вашето здравје е добро сега, кога најмалку очекувате дека може да ви се случи нешто што ќе го загрози вашето здравје и што носи со себе психолошки и физички последици и после тоа е многу потешко да се борите со тоа, особено ако немате поддршка. Сепак, со редовна терапија и соодветен третман, вашата состојба може успешно да се контролира и да се излечи засекогаш, само треба малку упорност, а тоа веќе го имате.

ДЕВИЦА

Ризикот мора да се преземе порано или подоцна, кој не ризикува не си дозволува да напредува, па дури и да изгуби, ние стекнавме вредна животна лекција што ќе нè научи многу. Не сакате да ризикувате многу, едноставно не сте таква личност, но ако некои ваши блиски пријатели го прават тоа финансиски, можете да започнете и вие, особено затоа што ризикот е мал, а можноста за финансиска добивка е голема, па дефинитивно вреди да пробате нешто ново. .

Вашата финансиска состојба е нестабилна, но тоа не е ништо ново за вас. Не сакате да штедите, а кога имате пари, обидете се да ги потрошите што е можно побрзо. Сепак, треба итно да ја промените оваа ваша одлика, особено во ова време на несигурност кога луѓето се плашат да не ја загубат работата и да не останат без редовен прилив на пари. Очекувајте другите да ве критикуваат за тоа затоа што сите ваши пријатели гледаат дека не можете да управувате со пари. Ако не сте сигурни како да заштедите, можеби е време да ангажирате финансиски советник.

За жал, здравјето повторно е нестабилно овој месец, а вие сте виновни за тоа. Нередовна исхрана, недоволна физичка активност, многу лоши навики во исхраната и пиењето, и само затоа што не можете да одбиете друштво. Ова навистина не е причина да го загрозите сопственото здравје, да го слушате советот на експерт и да се вратите во нормала пред работите да бидат доцна за да се поправат

ВАГА

Можеби октомври не е месец кога конечно ќе заработите малку повеќе пари, можеби нема да добиете пофалби на работното место за добро работење, но она во што сме сигурни е дека ќе имате многу да научите во текот на овој месец. Следниот период може да биде период на ваша афирмација, период на учење и стекнување нови вештини. Доколку имате можност да присуствувате на семинар, следете интересно читање на Интернет или барем гледајте како другите прават нешто – направете го тоа. Вештините што влегуваат во вашиот мозок во текот на октомври сигурно нема да излезат од таму, и во иднина тие можат да ви помогнат многу, многу. Почитувајте ги колегите, и оние над вас и оние кои се моментално под вас, можеби еден ден ситуацијата може да се сврти.

Карактеристичните аспекти на ретроградниот Меркур и Сатурн во знакот на Стрелец може да ги нарушат љубовните планови, односно помеѓу за заљубената Вага. Можеби ќе се чувствувате изневерено поради некои постапки на вашиот партнер.

СТРЕЛЕЦ

Само со напорна работа можете да ја достигнете целта и тоа е вашето мото и вашата sвезда водилка. Не верувате во брза заработка, не верувате во некои чуда каде што можете да заработите многу пари за кратко време, само треба да бидете вредни и да верувате во себе и успехот нема да недостасува. Обидете се да ги убедите другите луѓе околу вас за тоа, бидејќи секој би сакал да заработи пари и никој не сака да работи, и тоа не работи едни со други. Обидете се да најдете одредена рамнотежа помеѓу ризикот, трошоците и приходите.

Вашето тело е слабо и истоштено и секогаш е така за вас во овој период од годината. Не можете да се навикнете на чести временски промени и едноставно поради тоа се намалува силата и слабее имунитетот. Обидете се да јадете што повеќе здрава храна, да се ослободите од слатките и шеќерот и да јадете што повеќе влакна од зеленчук и овошје, а потоа ситуацијата ќе се подобри малку.

ЈАРЕЦ

Постојат некои потешкотии во реализацијата на некои посакувани проекти, но овие препреки лесно ќе ги надминете доколку зрело и смирено му пристапите на целиот проблем. Не паничете затоа што само ќе ви отежне рационалното размислување и нема да имате начин да најдете решение. Ако ви е тешко да постигнете решение, слободно побарајте помош од вашите колеги, а особено од претпоставените кои имаат поголемо искуство со такви работи.Вие криете некои тајни од вашата сакана и се плашите дека еден ден тие тајни нема да ја видат светлината на денот. Затоа, бидете многу внимателни на кого му ги откривате вашите најдлабоки чувства, дури и не му откривајте му на оној на кој му верувате најмногу.

Чувате многу заработени пари многу мудро и проверени и не дозволувате другите лесно да ве убедат во што да ги вложите тие пари. Имате многу избори кога станува збор за инвестиции, но сепак чекате нешто безбедно и нешто проверено, лесно е да се инвестира, но уште полесно е да се изгубат вложените пари како никогаш да не сте ги поседувале.

Вашето здравје не е загрозено, но ако продолжите вака кога станува збор за диета и лоши навики, многу лесно ќе го загрозите доколку не преземете нешто во врска со тоа. Како прво, треба да ја проверите крвната слика овој месец, тоа треба да биде вашиот прв чекор.

ВОДОЛИЈА

Во првиот период од овој месец, ќе имате можност многу лесно да го пополните вашиот буџет. Потребно е само малку умешност и брзина и ако инвестирате во вистинските работи, парите ќе бидат вратени многу брзо и повеќе од двојно. Не откривајте ја оваа тајна на голем број луѓе, бидејќи тогаш вашите шанси за победа ќе се намалат, подобро е да бидете тивки и да не ги откривате своите тајни.

Во средината на месецот, еден настан ќе ве натера да размислите внимателно за вашиот живот и за тоа што сте постигнале, а што не. Треба да работите на себе и на вашиот живот ако сакате да бидете задоволни и исполнети, а во моментот вашата цел изгледа премногу далеку. Сепак, секоја цел е остварлива и дали ќе ја постигнете или не зависи само од вас. Постојат некои работи на кои не можете да влијаете, но можете да направите многу работи, па затоа треба да дадете се од себе за да бидете подобра личност.

Нема да добиете хармонична врска кога станува збор за вашата нова љубовна врска, а на самиот почеток на врската видовте дека работите не функционираат точно како што посакувавте. Како и да е, врската е на самиот почеток и ви треба време да се навикнете едни на други, бидете трпеливи, не кревајте ги рацете така лесно, обидете се да ја развиете врската и ако не успее, тогаш не останува ништо друго освен секој да си го направи својот пат. патем.

РИБА

На почетокот на месецот, ќе помислите дека светот е под вашите нозе и дека сите врати се отворени за вас, но една грешка на крајот на првата недела ќе го избрише целиот напор што сте го вложиле во деловниот напредок. Толку многу се обидовте да обрнете внимание на сите детали, но еден детал ќе ви ја уништи целата работа и ќе ви треба многу напор за да излезете од новата ситуација.

Љубовта е само еден начин да бидете повредени. Никогаш не сте знаеле дека сакате, но секогаш сте имале некаков изговор зошто скокате од врска во врска. Ако не се вразумите во текот на овој месец, постои можност никогаш да не најдете личност која ќе ги претрпи сите ваши маани и која ќе ви помогне да ги поправите вашите негативни карактеристики. Потрудете се да го направите ова додека не биде предоцна.

Не сакате да се занимавате со здравствени проблеми на други луѓе, но исто така го занемарувате сопственото, и тоа воопшто не е добро. Мора да елиминирате сè што ве мачи во вашата исхрана за да не ги влошите варењето и дигестивниот систем. Обидете се да вклучите физичка активност во вашиот дневен распоред барем неколку пати неделно, ќе се чувствувате подобро и ќе имате повеќе сила и енергија.

 

 

 

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close