Кафе муабет

Голема прослава во домот на Поповиќ: Се жени синот на Сузана кој Сале го прифати за свој- се е подготвено за луксузната свадба!

Ќе се жени синот Даниел...

Данијел, синот на пејачката Сузана Јовановиќ од првиот брак, кого нејзиниот сопруг Саша Поповиќ го прифати за свој, ќе стапне на „лудиот камен“.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Имено, тој ќе и каже „да“ на својата избраничка Тијана на 19 мај годинава.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

– Сè се прави набрзина, дел по дел, едноставно не можете да направите сè одеднаш. Чекате потврда од гостите, дали ќе дојдат сите луѓе кои сте ги поканиле. Се вклучија и децата, и Даниел и Тијана не можам да кажам дека не. Тие презедоа и дел од обврските, но мислам дека наскоро се ќе биде готово – истакна Сузана за Гранд.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– На почетокот само со кумовите сакаа да одат пред матичар, но кога почнавме да го правиме списокот почнавме од најблиските, но тој се прошири. Навистина не сакаат ништо големо и спектакуларно, и двајцата се скромни, но на крајот се проширува затоа што не можете да не ги повикате некои луѓе на чии забави бевме. Колку и да дојдат, сите се добредојдени, само се да биде добро. Тоа е радост еднаш во животот, им реков на син ми и на снаата, сега правиме свадба и нема повеќе – додаде Јовановиќ.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

-Таа е толку едноставна девојка што со неа никогаш немаше никаков проблем. Кога некој е скромен, едноставен и нормален, тогаш ништо не е тешко. Таа е многу вредна и внимателна, на почетокот и давав само совети во врска со Даниел, како да го направи тоа или не, но сето тоа се мали нешта. Како и секоја мајка, за доброто на децата и нивната среќа, затоа што ние сме најсреќни кога децата се среќни и кога добро се сложуваат.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Им реков да поработат на тоа прашање (за дете), но тие млади имаат само некои обврски и чекаат да ги завршат. Им кажав дека додека кројат планови, тој горе им се смее. Им реков правете дете додека јас и Сале сме помлади да ви помогнеме а потоа што сака нека биде- заклучила пејачката.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

За потсетување, на 17-годишна возраст, Сузана се омажи за својот прв сопруг, хармоникаш, на кого му роди син Даниел, на 18-годишна возраст.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сепак, оваа љубов не траеше, па Сузана се разведе само по седум месеци отккао се породи и се врати во семејната куќа. За време на овој краток брак, таа го роди синот Даниел, на кого нејзиниот втор сопруг Саша Поповиќ секогаш му беше како татко.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сузана и Саша ги пораснаа своите деца на вистински пат, а пејачката имаше среќа да се сретне со Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па затоа и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Ја имавме таа среќа, или несреќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, Даниел исто така не праша никогаш за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Саша- рече во една прилика Сузана за „Стил магазин“.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Зборот очув звучи навистина застрашувачки, но во нашата семејна ситуација атмосферата е сосема поинаква. Сале има кажано за Даниел безброј пати дури и во негово присуство дека го чувствува како роден син.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

-“Како да е тој мој син, жал ми е што не сум неговиот вистински татко”. Тој е многу горд на него и работат заедно во студиото. Ако еден маж може да ве” купи ” во животот, тогаш тоа е кога тој ќе го прифати твоето дете од неговиот прв брак. Тоа беше подобро и од тоа да добиев седмица на лото. Тој воопшто не ги дели Александра и Даниел. Обајцата се наши деца.

фото Архива

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close