UncategorizedКафе муабет

Голема забава за педесетка: Еве каде и со кого Северина ќе го прослави претстојниот јубилеен роденден

Веќе организирала се...

Откако се појави на музичката сцена Северна е вистински бум. Речиси и д анема ден а да не предизвика некаква реакција или кај обожавателите или во медиумите.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Северина Вучковиќ на 21 април ќе наполни половина век, а како што и доликува на една од најголемите регионални музички ѕвезди, таа планира забава за спомен на тој голем датум.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Блиски луѓе на Северина за Азра.ба  открија дека прославата ќе се одржи во популарниот загрепски клуб Минт, кој како и неговите гости веќе се подготвува за забавата.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Иако многумина очекуваа дека забавата ќе биде организирана во нејзиниот роден град Сплит, популарната пејачка, веќе резервирала загрепски клуб за прославата и ја поканила „половина“ естрада.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Познатата сплиќанка наводно испратила покана на речиси сите нејзини колеги а многу жени веќе со недели бараат што да облечат за прославата, која несомнено ќе биде вистински моден центар. Сигурно знаеме дека меѓу нејзините гости ќе бидат нејзините најблиски пријатели, како колешката Ведрана Васиќ со која го слави секој важен момент по разводот со Игор Којиќ.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Ако прославата на роденденот на Северина е воопшто слична на онаа за нејзиниот 39-ти, тоа ќе биде најлудата забава во Загреб таа недела.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Да потсетиме, пејачката го прослави својот роденден во 2011 година во загрепскиот ресторан Округљак, а со неа се радуваа околу двесте луѓе. Заедно со Северина, на микрофонот се менуваа и бројни музичари од Харис Џиновиќ до Чола и Петар Грашо, а меѓу гостите беа сликарот Димитрија Поповиќ, починатиот режисер Томаж Пандур, актерот Мислав Чавајда, пејачот Лука Нижетиќ, модниот експерт Ненад Коркут…

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Сепак, пејачката тогаш беше во љубовна врска со српскиот претприемач Милан Поповиќ, татко на нејзиниот син Александар, а нејзиниот роденден на некој начин беше јавна прослава на нивната врска.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Многумина се сеќаваат како тие двајца, исто како и младенците, точно на полноќ заедно ја исекоа роденденската торта на Северина, но и дека пејачката облече бел фустан.

Што ќе облече на својот 50-ти роденден и дали ќе биде придружувана од маж кој и го освоил срцето, останува да видиме.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Како и да е сигурно е дека Северина подготвува изненадување за кое со денови ќе се зборува.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

БОНУС ГАЛЕРИЈА: НАЈУБАВИТЕ МОДНИ ИЗДАНИЈА НА СЕВЕРИНА

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close