Кафе муабет

ГИ СПАКУВА КУФЕРИТЕ И ЗАМИНА ВО АВСТРАЛИЈА: Тања Савиќ подготвена за утрешното судeњe- ќе заврши ли конечно aгoнијата на пејачката?

Минува низ тежок период...

Се чини дека по речиси цела година агoнија низ која минуваше, сега е вистинскиот крај. Пејачката Тања Савиќ ги спакува куферите и ја напушти Србија со својот адвокат за да стори сé што е зaконски можно за да ги врати синовите Максим и Ѓорѓе.

Агонијата на пејачката Тања Савиќ трае повеќе од десет месеци, од кога таа беше разделена од нејзините синови Максим и Ѓорѓе, кои сопругот Душан Јованчевиќ ги однесе во Австралија од Србија.

Таа утре ќе се сретне со Душан лице в лице и ќе се бори за нејзините наcледници на cуд, а како што претходно изјави за „Блиц“, верува дека правдата ќе победи и дека судoт во Австралија ќе ги врати нејзините деца.

Фото: RAS SRBIJA

– Само што го завршуваме ова поглавје. Среќна сум, се надевам на најдоброто. Верувам во Господ и во правдата – рече Тања тогаш.

Пејачката пристигна во Австралија, а како што изјави за Блиц, близок извор на пејачката, таа со месеци подготвувала документација за сослушувањето, но и доказите потребни за враќање на децата со кои планира да живее во Србија.

фото Hello.rs

– Тања разговараше со својот адвокат за сите детали. Таа собра пари за патување во Австралија и направи се што можеше за повторно да ги прегрне своите синови. Овие месеци и беа тешки бидејќи не можеше да ги прегрне, да ги бакне. Плачеше цело време, а семејството ја тешеше.

Од време на време, таа се молеше овој случај да успее, а нејзините родители, според гласините, продадоа некаков имот само за да и помогнат да патува и да остане во Австралија. Таа ја собра храброста и замина полна со оптимизам да биде повторно среќна во прегратките на нејзините наследници – вели изворот за „Блиц“.

Фото Hello.rs

Тања претходно потврди дека е возбудена за 19 февруари, денот кога е закажано првото рочиште.

– Ако веќе толку долго чекав, ќе чекам уште долго. Верувам дека моите соништа ќе се остварат и дека правдата ќе победи, бидејќи живеам за правда. Јас сум праведен човек и не сакам никој, ниту јас, да страдам. Овие работи што ми беа направени, не би ги правела на никого. Верувам дека секоја мајка треба да биде покрај нејзините деца. Не можам да кажам дека немаат место покрај таткото, секако дека има, но никој нема право да ги одделува децата од мајката – рече тогаш Савиќ.

Пејачката верува дека ситуацијата ќе излезе во нејзина корист во најкус можен рок.

– Австралиските власти ми ја пренесоа таа добра вест за датумот, па затоа сум неизмерно среќна и едвај чекам, сèга се е на мене – истакна тогаш Тања.

Според пејачката, бракот со Душан е крај на приказната, а таа откри и какви планови има со децата кога конечно ќе може да ги види.

– Таа книга е затворена за мене. Имам свои деца кои треба да ги водам по вистинскиот пат, кои треба да ги однесам кај психолог, за да ги спасам од човекот што им ги труеше мозоците – рече тогаш Тања.

Не е во контакт со сопругот!

Претходно, Тања објасни каква врска има сега со Душан Јованчевиќ.

– Несе слушам со Душан. Тој изрази желба повеќе да не му се јавувам на телефон, што јас апсолутно го почитувам. Сега се јавувам само на телефонот на баба му, но сум во непријатна ситуација. Ако баба му не може да одговори, ќе ми биде одбиен разговор со моите деца.Ова се разговори од по пет до десет минути. Морам да бидам трпелива, кога ги имав овие нерви до сега, морам да издржам.

Бог ми дава најголема сила и нему сум му благодарна за тоа. Го чувствувам присуството на Бог каде и да сум и знам дека Тој ме чува, како и моите деца. Јас често се молам на Бога и одам во црква, пред спиење секогаш се молам: „Боже, само врати ми ги синовите“, а кога ќе се разбудам само велам: „Боже, кога ќе се раздени и ќе дојде денот кога ќе се будам со нив до мене? “, рече таа.

Има ново момче?

Откако од март минатата година беше тема во сите медиуми, поради наводното грабнување на децата сега пејачката Тања Савиќ изгледа реши да остави се зад себе и да најде утеха во нова љубов.

Таа беше во ценатарот на вниманието поради проблемите во бракот со нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ, и наводно сега познат пејач чија слаба страна е токму Тања, решил да го искористи моментот и да и биде рамо за плачење на пејачката.

-Имено, Тања со години е слаба точка за него, а сега кога има проблеми со сопругот Душан Јованчевиќ и е на чекор до развод, тој ја искористи можноста да и се приближи. Секако, Тања повремено го среќава, одат на кафе и тоа е сè, сепак, тој се фали како влегоа во романса и дека едвај чека пејачката да му роди дете!

– Ви велам, ова е познат музичар, сите пејачи го познаваат, како и оние што гледаат настапи во живо на ЈуТјуб. Не е важно, во најголем дел, тој е луд по Тања. Тој сака да и помогне да ги врати децата, и вети сè – објасни изворот за српски Скандал! и додава:

фото Hello.rs

– Тања нема никаква врска со него освен што го почитува и сака од време на време да се среќава со него. Само сум загрижен тој да не и направи проблем затоа што тој се фали како ќе се ожени со неа, а таа сè уште не е разведена и води тешка битка за нејзините синови.

Дај Боже да биде сè како што треба, Тања лесно ќе попушти ако и се допаѓа музичарот, а сега е важно да одигра мудро и нејзините деца конечно да се вратат. Претпоставувам дека и тој ќе го разбере тоа, па ќе престане да се фали дека едвај чека Тања да го роди неговото дете – заклучува изворот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close