Кафе муабет

Во тесни хеланки и БЕЗ ГРАМ ШМИНКА Ирена прошета во рајот на земјата – не знае човек каде попрво да гледа

Македонската водителка ги воодушеви сите со најновите фотографии на Инстаграм.

Ирена ги покажа убавините на Македонија, а и себеси во спортско издание без грам шминка.

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

Водителката Ирена Спировска е доказ дека годините се само бројка и на неа не ѝ можат ништо.

Таа изгледа исто како на почетокот од својата кариера и воопшто се нема променето.

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

Со водителството почна да се занимава уште многу млада, а досега има работено на разни телевизиски проекти.

Последно на кое работи е емисијата „Везилка“ на Алфа телевизија, која ја води заедно со своите колеги Благоја Грујовски и Аријана Алачки.

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

Ирена максимално внимание посветува на својот физички изглед, а вљубеник е и во планинарењето, што допринесува да си ја задржи витката линија на која може да ѝ позавидат и помладите девојки.

Заедно со нејзиниот партнер секој слободен момент го користат да уживаат во природата и да освојуваат врвови.

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

Таа воопшто нема проблем да покаже како изгледа надвор од студиото, без тешка шминка и гламурозни фустани.

На нејзините профили на социјалните мрежи може да се видат фотографии од местата кои ги посетила.

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

Последно, Ирена отиде на Беловишка река и нејзините водопади и ги воодушеви сите со фотографиите кои ги објави на Инстаграм.

Без грам шминка и во спортско издание Ирена уживаше во убавините на Македонија.

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close