UncategorizedКафе муабет

“Во ресторанот кога Цеца нема да биде таму”: Богдан добива непристојни понуди- пејачката ќе пoлуди кога ќе го прочита ова!

Тие се во врска од крајот на ноември...

Веќе некое време медиумите будно го следат секој чекор на менаџерот Богдан Срејовиќ кој се најде во центарот на вниманието на медиумите кога се појави веста дека тој е во врска со фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Сепак, покрај тоа што стана интересен за медиумите, се чини дека Богдан стана многу посакуван и баран меѓу жените.

За само 24 часа, тој доби неколку илјади нови следбеници на Инстаграм, а некои девојки одат дотаму што му праќаат љубовни пораки. На пример, една жена која се претставила како Ивана тврди дека е за заљубена во момчето на Цеца.

– Богдан, морам да ти кажам дека пишувам од лажен профил. Јас сум Ивана, познавам многу твои пријатели и Саша Т. од Баново брдо и уште неколку од твоето друштво. Знам дека си со Цеца. Таа е дама и убава жена, но ако ми одговориш, би сакала да бидеме заедно барем во тајност, за никој да не знае – напиша таа. Во понатамошната порака, јасно е дека таа сака да го види по секоја цена. –

Знам дека многу ти пишуваат. Еве го мојот број 063 334 … Би сакала да ми се јавиш и да се видиме во твојот ресторан кога Цеца не доаѓа. Ја сакам многу, но мислам дека јас сум жената за тебе. Ние сме на иста возраст и имам ќерка. Ќе се дружиме одлично. Те молам, јави ми се – стои во пораката.

Оваа дама, која сакаше да остане анонимна, објасни за што станува збор.

– Го познавам Богдан одамна, но не сме се виделе долго време. Дури кога дознав од медиумите дека е со Цеца, видов каде работи, но немав храброст да одам таму и да го барам лично. Ако сака, тој го има мојот телефонски број и може да ми се јави во секое време, јас исто така може да му понудам брак. Еве, можам да му кажам: остави ја Цеца и биди мој – напиша таа.

Инаку, Богдан работи во угостителството многу години и е многу успешен во својата работа. Од неговото емотивно минато, секако треба да се спомене дека зад себе има брак, тој е разведен скоро пет години, а неговата ќерка Искра е центарот на светот, па на неговиот Инстаграм профил може да видиме голем број заеднички фотографии.

Богдан беше женет со Зорана, сегашната девојка на Саша Ковачевиќ, со која има дете.

Вљубените гулапчиња Цеца и Богран, многумина ги прогласија за пар на годината, иако таа штотуку започна.

Иако Цеца е во врска со Богдан од крајот на ноември, таа мудро молчи во јавноста и не сака да каже ниту збор за нејзината приватност. Така беше и во изминатите десет години, само неколку од нив беа познати на јавноста во Србија. Кога беше среќна во љубовта, нејзината публика можеше да го почувствува тоа со добро препознаена насмевка или двосмислени одговори на припадниците на седмата сила.

– Не сум дала завет дека ќе молчам за мојот емотивен живот, но за сите овие години на сцената, видов како тоа се одвива. Прво давате мало делче од вашиот живот што подоцна станува дел. Наскоро станува најголемиот дел и на крајот вашиот живот станува живот на сите. Буквално сите, само не ваш. Вие немате никакво влијание врз тоа што ќе се пишува за вас или вашиот партнер, што ќе се ископа од вашето или неговото минато, а специјалната приказна е колку ќе има невистина во приказната и, конечно, како ќе изгледа сето тоа кога стигнува до читателите. Секогаш се додава малку сензационализам, се додаваат барем некои детали затоа што има новинари за кои вистината е премногу обична. Тоа е како кога носите ново „Ферари“ на редовна услуга, а мајсторите одлучуваат да додадете нешто на тоа или да отстраните делови за кои сметаат дека не се потребни. Затоа, ако не ги откриете деталите, текстовите ќе достигнат до 20 проценти од вистината, а ако дадете барем некои информации, тогаш ќе достигнат до 80 проценти – рече Цеца за списанието „Hello“ на прашањето дали е заљубена, па дури и овде не сакаше да открие дека во нејзиниот љубовен живот се случува нешто ново.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close