Кафе муабет

Бидете внимателни, овие хороскопски знаци НЕ знаат да чуваат тајни и уште веднаш ќе ве издадат

Со кој не би требало да ги споделувате вашите тајни?

Овие 3 хороскопски знаци се оние со кои не би требало да ги споделвуате вашите тајни, зашто сигурно не би сакале уште наредниот ден другите да разберат.

Стрелец

Стрелците секогаш ги интересира вистината и само вистината. Нема да престанат да ве испитуваат додека не им ги откриете тајните, а внимавајте затоа што тие тајни нема уште долго да ги држат за себе. Склони се да пренесуваат гласини и да ги прават работите поголеми отколку што се, особено кога мислат дека трачот е доволно сочен за да се претвори во интересна приказна.

Близнаци

Близнаците не можат да го држат јазикот па затоа подобро е со нив да не споделувате некои тајни или планови, особено ако подготвувате некое изненадување. Сепак, кга некоја тајна е сериозна, ќе се потрудат да не ја преенсуваат понатаму, но ако се работи за ситници, нема долго да чекаат за да се „исповедат“ некому.

Девица

Девиците многу се интересираат за туѓите животи и настојуваат да го дознаат секој трач. Понекогаш може да бидат и себични и ќе ви помогнат само ако играте по нивните правила. Ако се скарате со нив, тие ќе ви вратат така што ќе ги откриајт сите ваши тајни, па дури и оние најсериозните.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close