Новости

Водителката од Брза кујна брои ситно до породувањето – погледнете како изгледа идната мама

Шармантната водителка наскоро ќе се оствари во улога на мајка

Александра Илиевска ужива во бременоста

Познатата водителка наскоро ќе се оствари во улога на мајка, а од фотографиите можеме да видиме дека ужива во бременоста.

Александра заради бременоста го напушти кулинарското шоу „Брза кујна“ каде беше водителка цели пет сезони. Но таа не заборави на своите фанови, па редовно ги изненадува со интересни фотографии преку својот профил на социјалните мрежи каде во центарот на вниманието е нејзиното стомаче.

Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска

Таа наскоро ќе се оствари во својата најважна улога во животот, а како изгледа можете да видите во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска

Од фотографиите можеме да видиме дека Александра изгледа прекрасно и дека одвај чека да го запознае своето бебенце.

Како што цвеќето не може да расцвета без своето сонце, така и ние не можеме без нашата љубов, пишува убавата водителка под фотографијата на која е заедно со својот сопруг.

Инаку, шармантната водителка во брачните води заплови со својот сопруг Александар со кого долги години беше во врска пред да застанат на лудиот камен.

Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска

„Со Александар сме 16 години заедно и уживаме во љубовта. Благодат е во животот да пронајдете партнер кој ќе ви е поддршка во се. Тој е мојот најголем критичар и личност која секогаш е реалист, а јас сум сонувачот“.

„Животот е компромис, во секој сегмент треба да се има разбирање и поддршка за нешто да успее, а љубовта се негува за да опстои долги години“ изјави Александра во една пригода за нашите медиуми.

Погледнете уште неколку нејзини изданија кои би можеле да бидат совршена инспирација за сите идни мами.

Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска

А еве како изгледаше и пред бременоста…

Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска
Фото: Инстаграм/ Александра Илиевска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close