Дом и семејство

Вики Миљковиќ искрена до срж- октри се за односот со ќерката на Ташко: Мојот син пати…

Одлично се согласуваат со Јелена...

Пејачката Вики Миљковиќ е петнаесет години во брак со Драган Ташковиќ- Ташко и добија едно дете, но додека целата љубов му ја посветија на единственото дете Андреј, пејачката признава дека би сакала нејзиниот син Вики Миљковиќ да има брат.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Имено колку што е познато во јавноста на почетокот на нивната врска се противеле неговите родители затоа што тој веќе имаше еден брак пред Вики.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Ташко од првиот брак ја има ќерката Јелена која денес е мажена и живее во Германија, но сепак Андреј едвај ја гледа поради далечината. Тоа што синот на Вики Миљковиќ и е единствено дете е најголема болка и за пејачката и за него.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

-Кога беше помал ми рече да одам во фабриката за бебиња, да одберам едно и да го донесам дома. Ако ме прашате дали се каам што можеби не родив уште едно, да, но сега е доцна. Ова е апел за другите да раѓаат што повеќе деца – изјави пејачката, а додека е познато дека нејзиниот син тренира тенис, таа признава дека нема премногу нерви за да ги гледа неговите натпревари.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Доаѓам да го гледам, Ташко можеби повеќе затоа што повеќе се разбира. Кога има турнир и не пеам, тогаш со задоволство одам, но немам толку нерви, постојано се потам, рацете ми се тресат, ми се гади и сум напната. Шетам додека се игра натпреварот, па се враќам, но сето тоа е слатка болка – низ смеа изјави пејачката и додаде дека нејзиниот син го чека светла иднина.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

-Патот е пред него, подобро е да спортува отколку да биде на улица или да игра игри пред компјутер, да има премногу слободно време. Мора да биде во согласност со времето во кое живее, не може да се изолира, но колку помалку празен простор им оставите, толку е поздраво – објасни Вики, која е во добри односи со ќерката на Ташко, Јелена, иако таа и нејзиниот син ретко ја гледаат бидејќи подолго време живее во Германија каде работи и се занимава со угостителство.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Андреј секогаш страдаше поради тоа што нема брат. Тој има сестра, но таа е 16 години постара од него, а живее во Германија, се гледаат неколку пати годишно – истакнала Вики за „Блиц“.

фото Инстаграм/Јелена Бодироза

Вики никогаш не се двоумела да каже дека Јелена за неа е посебна:

фото Инстаграм/Јелена Бодироза

– Јелена е прекрасна личност, полна со самодоверба, успешна и исклучително љубезна и драга – истакна во една прилика.

фото Инстаграм/Јелена Бодироза

Како што на неколку наврати изјавил нејзиниот татко за медиумите, со семејството во Германија, неговата гордост која по професија е економист, отворила етно ресторан, во кој се служат српски специјалитети.

фото Инстаграм/Јелена Бодироза

Ташко откри и дека Вики му била поддршка, кога ја советувал и упатил Јелена да ги заврши студиите:

фото Инстаграм/Јелена Бодироза

– Јелена уште од детството покажа дека е талентиран музичар, свиреше на хармоника и пијано, но реши да оди на Економски факултет. Желбата моја и на Виолета беше да го заврши факултетот и многу сум среќен што не послуша – изјави тој за медиумите.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

За нив две „животот со маќеа не е лесен“ е само клише, а Вики никогаш не криела дека ќерката на Драган Ташковиќ, и е најголема помош кога станува збор за образованието на синот Андреј.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close