Кафе муабет

Брутално издание на ќерката на Жељко Јоксимовиќ: Сите зборваат за неа- Мина облече бикини и ја покажа завидната фигура

Убавината ја наследила од родителите...

Мина Јоксимовиќ, ќерката на Жељко Јоксимовиќ ретко објавува фотографии на социјалните мрежи, а сега изненади со сет провокативни на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Наследничката на Јоксимовиќ покажа како ужива на одморот во Црна Гора каде моментално престојува.
Се чини дека на Мина и е одлично судејќи по фотографиите а доби и многу комплименти за изгледот.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Да потсетиме, Мина тргна по стапките на својот татко, па веќе подолго време компонира.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

– Најважно ми е што ми кажуваат моите родители, секако кога ќе ми дадат совет да променам нешто ги слушам. Тие се секогаш со мене и научив многу од нив. Татко ми ме научи да работам на музика нон-стоп. Тој и јас работиме многу добро заедно и многу ме поддржува уште од самиот почеток, изјави таа еднаш во едно интервју.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Инаку Мина е дете на Жељко и Весна. Жељко се оженил со Весна кога имал 23 години, а побарал од СПЦ да го поништи тој брак за да и даде завет на вечна љубов пред Бога на Јована.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Тој моментално е во среќен брак со водителката Јована Јоксимовиќ, со која ги има ќерките Ана и Срна, како и синот Коста.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Во јавноста постојано се шпекулираше за односот помеѓу Мина Јоксимовиќ и сопругата на Жељко, Јована, а водителката сега реши еднаш засекогаш да стави крај на претпоставките и шпекулациите.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Таа гостувајќи во емисијата „Од профил“ искрено проговори за својата врска со Мина која сега живее со нив.

фото инстаграм/Мина Јоксимовиќ

– Не можам да и бидам другарка на Мина, не можам да бидам ниту нејзина мајка. Можам да бидам нејзин пријател и некој кој, што и да и треба во животот, секогаш ќе биде тука за неа. Луѓето страшно ги мешаат улогите. Мислам дека Мина има прекрасни родители – прекрасна мајка и прекрасен татко. Мина е член на нашето семејство. Таа е тука со нас. Исто како што ја има таа топлина во куќата на нејзината мајка, ја има и во нашиот дом. Знам дека луѓето бараат сензација, но таа не е тука – рече Јована во споменатата емисија.

фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close