Кафе муабет

Бојана објави фотографија од Мирко и новороденото синче и буквално ги растопи фановите!

Среќните родители во паузите од родителството споделуваат фотографии од наследникот. Овој пат тоа го направи новопечената мама Бојана....

Мирко Шијан и Бојана Родиќ уживаат во првите денови на родителството. Имено на 9-ти август тие го добија синот Зоран.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан
Фото Инстаграм/Мирко Шијан

И како што можеше да се очекува, тој ден беше направена голема прослава по повод раѓањето на наследникот кој го доби името по покојниот татко на Мирко, Зоран Шијан.

Среќните родители во паузите од родителството споделуваат фотографии од наследникот. Овој пат тоа го направи новопечената мама Бојана.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Таа се пофали дека Мирко е добар татко и тоа го потврди со фотографија од бебето Зоран кое спие мирно во прегратките на татко му.

Се разбира, и бабата на Гоца Божиновска редовно изјавува колку е среќна што стана баба.

– Најубавото чувство на светот, сите сме малку изненадени, се навикнуваме, се организираме и делиме обврски. Кога ќе се роди бебе, тоа е сепак најголемата среќа. Не можам да поверувам како животот ги реди коцките – изјави Гоца.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Гоца исто така за медиумите изјави дека Мирко и Бојана прават се заедно околу детето, а оваа фотографија на Инстаграм профилот на Бојана Родиќ е само доказ за тоа.

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ со тоа покажа колку Мирко ужива во улогата на татко и како успеа да го заспие синот на рамо, поради што целиот Инстаграм беше воодушевен.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

„Љубов“, кратко напиша Бојана покрај фотографијата.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

“Дишам за тројцата. Тие ја сакаат оваа куќа, бидејќи е нивна куќа. Мирко го обожава Сурчин и не би заминал од тука. Така се организиравме за никој да не му пречи. Јас живеам на приземје, а тие имаат цел кат и поткровје за “Ја имаат својата приватност. Се разбира, штом Зоран стане малку поголем, тој ќе оди кај баба и дедо во Тител, но тие ќе продолжат да живеат тука”, рече таа неодамна.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан
Фото Инстаграм/Мирко Шијан
Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Мирко Шијан се уште не може да си поверува дека стана татко и воедно му се оствари неговата најголема желба.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Тој е многу посветен на улогата на татко, и речиси е неразделен од неговиот син Зоран.

фото принтскрин

Бојана Родиќ ужива во овие моменти додека го гледа Мирко со нивниот наследник, и сакаше да ги сподели овие семејни моменти со сите.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close