Кафе муабет

БОРКО РИСТОВСКИ ПО ВТОР ПАТ СТАНА ТАТКО – Му се роди ќерка, ја крстија Анастасија

Ракометарот стана татко по втор пат...

 

Нашиот познат ракометар Борко Ристовски и неговата избраничка Нина се во брак од 2008-тата година.

        Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

Плод на нивната љубов е синчето Душан, а тие го чекаа и нивното второ дете.

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

Во периодот кој измина Нина и Борко организираа забава за откривање на полот на второто дете во една позната скопска кафеана.

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

Како што соопшти Нина на Фејсбук, тие овојпат очекуваа девојче.

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

Парот е постојано активен на социјалните мрежи, а честопати и споделува семејни фотографии.

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

Гласно одекна веста дека голманот по вторпат стана татко. Овојпат доби ќерка која ќе се вика Анастасија.

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

За ,,Репортер’’Борко открива дека се’ поминало во најдобар ред,  а Нина и бебето се во одлична состојба.

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

,,Ќерка ми требаше да се вика Ирис, но бидејќи се роди на празникот Св. Атанас, решивме да се вика Анастасија.

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

Нина и бебето се добри, а јас и синчето Душан сме пресреќни. Анастасија има 4230 грама и 53 сантиметри’’, изјави Борко за Репортер.

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

Анастасија е второ дете на парот. Борко и Нина заедно и синчето Душан кој наскоро ќе полни 5 годинки, а крстен е по таткото на голманот.

 

Фото:Фејсбук/Борко Ристовски

Фото:Фејсбук/Борко Ристовски

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

 Фото:Инстаграм/Нина Ристовска

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close