Кафе муабет

„БЕШЕ СРЕЌЕН, СЛАВЕВМЕ“ Се огласи масерката во чиј стан починa Видоје Ристовиќ- еве како изгледале неговите последни часови!

Кажа се...

Масерката Данијела Бојиќ, која беше присутна кога почина Видоје Ристовиќ (44), за прв пат откри досега непознати детали за нејзината врска со историчарот.

фото инстаграм/Видоје Ристовиќ

Таа веќе три месеци не може да се опорави, откако Видоје почина во нејзиниот стан на Ѕвездара и престана да работи додека не си дојде на себе.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Данијела со полициска изјава наводно потврдила дека историчарот и сопруг на Николина Пишек починал откако имал интимна врска со неа. Таа на рочиштето откри дека тој ден и бил роденден и дека го прославиле во нејзиниот изнајмен стан во Звездара, каде Ристовиќ, за жал, починал. Во полициската изјава таа наводно признала дека е во врска со Видоје, и дека немала навестување за таква трагедија.
Според неа, тој вечерта бил добро расположен, се чувствувал добро, а по односот заспал и никогаш не се разбудил.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

По смртта на синот, таткото на покојниот Видоје, Миша Гроф се чудел зошто Даниела веднаш не повикала брза помош кога  му се слошило.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

-Кога бев во нејзиниот стан, таа не ми кажа ништо бидејќи не разговарав со неа. Само едно прашање и поставив и затоа не се јави веднаш на 911. Помина повеќе од половина час откако Видоје почина, а брзата помош пристигнува дури подоцна. Од погребот никогаш не се слушнавме, ме интересира што се случи во тој стан, како татко што изгубил дете. Од Данијела нема ни трага ни глас. Чекам да стигнат наодите, па ќе ја замолам да ми објасни како и што.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Да потсетиме, Видоје со Николина помина десет години. Како што пишуваат српските медиуми, тие се сретнале во Дубровник, а потоа повторно се сретнале во Белград, каде Николина била на деловно патување.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Водителката еднаш изјави дека Видоје долго и се додворувал и и праќал подароци, меѓу кои имало и големи количини гумени бонбони кои таа ги обожава.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Во 2012 година ја потврдија врската, а Видоје набрзо ја запроси Николина. Тие се венчаа во 2013 година во Монте Карло, каде поканија 70 од нивните најблиски пријатели и членови на семејството.

фото инстаграм/Николина Пишек

Заедно ја имаат ќерката Уна Софија.

фото инстаграм/Николина Пишек

Николина Ристовиќ- Пишек во последните месеци се најде во центарот на вниманието на начин на кој веројатно не би му посакале ниту на непријател.

фото инстаграм/Николина Пишек

Речиси секојдневно трпеше напади од свекорот Виктор Ристовиќ, познат по прекарот Миша Гроф, кој постојано ја ставаше на тапет во српските медиуми.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Јасно е дека тоа не беше лесен период за неа. Сепак, нејзините фанови и следбеници на Инстаграм со задоволство гледаат како водителката полека но сигурно повторно застанува на нозе и станува старата Николина.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Од неодамна таа почна почесто да се појавува на Инстаграм и да споделува моменти од приватниот живот, а на последните фотографии изгледа подобро од било кога.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

„Деновиве, сите ми велат дека изгледам некако уморно, но знаете дека со мене сè е збркано, како инсталации во руски пасијанс, и дека ретко го покажувам она што го чувствувам, по ѓаволите…“ напиша Николина неодамна во описот на една фотографија.

фото инстаграм/Николина Пишек

Јасно е дека Николина има многу убави, но сега тешки и болни спомени од животот со сопругот Видоје, каде што живееле во зграда во населбата Врачар.

фото инстаграм/Николина Пишек
фото инстаграм/Николина Пишек
фото инстаграм/Николина Пишек
фото инстаграм/Николина Пишек
фото инстаграм/Николина Пишек

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close