Кафе муабет

Бев на вонтелесно оплодување: Цеца на Велигден си ја отвори душата, за прв пат проговори за бременоста

Цеца откри детали кои никој не ги знаеше...

Светлана Цеца Ражнатовиќ на големиот празник Велигден реши да ја отвори вратата од својата вила на Дедиње и да открие детали од својот живот кои досега јавноста не ги знаеше.

фото принтскрин

„Многу сакав да го добијам Вељко, имаше процес додека да го добијам, отидов на вонтелесно оплодување, не чекав да се случи. Имав голема помош и од сестра ми и мајка ми, а кога ја добив Анастасија бев како мајка “, започна Цеца.

фото принтскрин

-Не тренираше како војска, воопшто не спиеше, едвај чекав да прооди, расте како да го полеваш а беше многу тежок. Научив да го заспивам на раце, па потоа го легнував за да уживам. Да можеше да се качи на лустерот ќе се качеше, беше многу енергичен, ќе скршеше нешто ненамерно, но беше непослушен“, зборуваше таа за првороденото дете и се заблагодари на нејзината сестра Лидија која е со неа цел живот. Вељко и Анастасија неизмерно ја сакаат и почитуваат.

фото принтскрин

“Имавме идентичен модел на воспитување, знаеме што е дозволено или не. Двајцата Лидија и Вељко се сакаат посебно. Тој е приврзан за сестра ми. Сестра ми ми го посвети животот на мене, ми се потчини такви сестри се ретки. Никогаш не се разделивме. Можеби во една прилика, неполна година“, изјавила пејачката чија мајка била воспитувачка, па открила колку била строга кон нив.

фото принтскрин

“Мајка ми беше многу строга кон нас две. Ништо не ни дозволуваше. Кога сите излегуваа ние се враќаме. Не протестиравме”, откри Ражнатовиќ и откри како пораснала.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

„Тоа е мал град, сите се знаат, имавме дискотека, кино, каде се дружевме. И сега сум клонирана како мајка ми, но сепак јас сум малку пофлексибилна кон моите деца. “, изјави Цеца во викенд премиера.“

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Цеца откри дека не завидува на новите успешни пејачи…

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

“Немам причина да завидувам некому, среќа сум што сум исполнета, сакана, задоволна. Кој е задоволен одвнатре, кој е свесен за својот успех, нема потреба да му завидувам никому ни за момент. И секогаш сум го споделувала моето искуство. На младите колеги гледам како на мои деца, им давам совети и ги поддржувам“.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

„Ако им даваш добро на луѓето, така ќе ти се врати. Ако си злобен, не очекувај да ти се врати доброто“, вели Цеца, чија филозофија е животот.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close