MAMA

Астролог предупредува: Подгответе се, денеска почнуваа промените ,еве што ќе се случува до крајот на неделата

Меркур го смени својот знак неколку часа порано и заплови во знакот на Шкорпија

Неделата ја започнуваме со транзитот на Месечината преку знакот на Водолија, што ќе донесе значителни промени на лично и колективно ниво. Меркур го смени својот знак неколку часа порано и заплови во знакот на Шкорпија. Тој транзит исто така ги најавува и укажува на неизбежните промени што нè очекуваат во наредните недели.

На првиот ден од неделата, понеделник наутро, ќе почувствувате наплив на енергија и потреба да ги започнете работите од место. Користете го првиот дел од денот за да направите што повеќе бидејќи попладне Месечината се движи во знакот на Риби што ќе донесе поспаност, поспаност, конфузија и конфузија. Користете ја вечерта за да се опуштите, да бидете креативни и да создадете уметнички дела. Ако треба да донесете некои одлуки, направете го тоа како што се чувствувате, не водете се од логиката.

Вторник е најважниот ден од оваа недела, бидејќи имаме три планетарни настани. Венера во прекрасен аспект на Марс може да донесе почеток на љубовна врска, да ги зајакне партнерските односи и да го искористите овој аспект за да ги измазните односите и потенцијалните конфликти што ќе бидат предизвикани од аспектот помеѓу Марс и Сатурн. Овој аспект го имавме во втората половина на август, што донесе почеток на круцијални промени на колективно и на лично ниво, и сега ќе бидеме сведоци на понатамошен развој.

Некои структури треба да се променат, старите и новите се соочуваат, луѓето кои се на позиции и оние кои допрва треба да заземат позиција. Овој аспект носи огромна напнатост и потреба за радикална промена на ситуацијата. Бидете многу трпеливи затоа што ако не сте подготвени да го зададете главниот удар, т.е. не сте подготвени да преземете одговорност за вашиот живот можете да се чувствувате како лав во кафез.

Фрустрациите, пречките и блокадите на вашите напори да ги постигнете своите цели ќе бидат истакнати. Овој аспект носи нови ограничувања. Сатурн конечно се движи директно, што треба да донесе конечни промени и уривање на стариот систем до крајот на оваа година. Сè што е старо, истрошено, истрошено ќе исчезне од вашиот живот.

Среда е ден за стекнување интуитивен увид, информации и планирање на патување. Обидете се да се опуштите овој ден, да спиете повеќе и да се одморите Четврток носи динамика, импулсивност, немир и брзање. Ако не можете да ги контролирате своите емоции, лесно ќе се најдете во сите видови недоразбирања и конфликти. Партнерствата се особено нагласени и можат да завршат со расправија или крај. Ова е поддржано од Венера во последниот, 29-ти степен на знакот Лав, кој само носи завршетоци, но и паѓа. Некоја јавна личност или лице на функција може да доживее негов пад.

Во петокот навечер, Венера се менува во знакот на Девица. Во текот на денот, внимавајте на секаков вид претерување и неумереност, во емоции, храна, пијалоци, но и трошење пари.

Саботата може да биде многу стресна за вас, со многу отежнувачки фактори што ќе ја нарушат вашата рутина и планови. Неопходно е да се оптоварите со барачка ментална работа или физички вежби. Вечерта искористете ја за хедонизам, уживајќи во добра храна со луѓето што ги сакате.

Ја завршуваме неделата која има потреба од пасивност и одмор. Е се чувствувате мрзливи и отпорни на промени. На тој ден, планетата Плутон исто така се движи директно по неколкумесечно ретроградно движење. Сите тие промени и превирања што ги имавте во себе, сега ќе се манифестираат и конкретизираат на надворешниот, материјален план. Можете да започнете планови за инвестиции, заеми, кредити и заеднички имот или наследство.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close