Новости

Ана Севиќ во опуштено издание, нема да ви се верува дека се породи пред месец дена

Кој би кажал дека оваа мама се породи пред месец дена?

Пејачката се породи пред месец дена

Познатата пејачка Ана Севиќ се породи пред речиси месец дена. Имено, нејзината наследничка Сена се роди на 11 декември, а среќната мама сега објави фотографија со која ги воодушеви фановите.

Севиќ направи селфи во лифт облечена во лежерно издание и покажа како изгледа месец дена откако се породила.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Таа позираше во розови тренерки, високи патики и тренди капут, а многумина на Инстаграм го пофалија нејзиниот изглед.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Инаку, Ана од поранешниот сопруг Дарко Лазиќ ја има ќерката Лорена, а неодамна за Информер изјави:

„Лорена на својата сестричка и го даде името Сена, а Даниел е татко за пример. Тој е грижлив и многу ми помага, така што можам само да му се заблагодарам на Господ за сé. Лорена, Сена, Даниел и јас ќе бидеме сами за Нова година но и за Божиќ, но мораме така заради короната. Многу луѓе ги изгубија своите животи заради тој вирус. Но за среќа, јас немав корона, а Даниел ја прележа со благи симптоми“, изјави тогаш популрната пејачка и додаде:

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

„Оваа година ми донесе најголем подарок – уште едно девојче. И покрај се, за мене 2020 година беше мошне убава. Планирам и во новата година да работам на наталитетот. Се надевам дека и другите размислуваат така бидејќи треба да се има што повеќе деца. Лорена е воодушевена што доби сестричка“, изјави популарната пејачка непосредно пред Новата година.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close