Кафе муабет

Ана Бекута го промени имиџот и предизвика бура од реакции: Изгледа 10 години помладо поради само едно промена!

Ана ги скрати шишките, а познатиот белградски фризер Мистер Икс заслужува признание за промената што дефинитивно и прилега...

Секоја жена сака да експериментира со својот изглед, односно да менува кај себе, фризура, боја на коса, шминка, итн..

Така сега популарната пејачка Ана Бекута го смени имиџот, а сите коментираат дека нејзината нова фризура ја подмлади и дека пејачката згледа прекрасно.

Ана ги скрати шишките, а познатиот белградски фризер Мистер Икс заслужува признание за промената што дефинитивно и прилега. Тој со години се грижи за нејзината коса, но и за фризурите на многу славни дами.

foto instagram
foto instagram

Како и многу жени кога сакаат промена а најчесто ја прават кога раскинуваат со партнерот, кога се во нова љубов, па водена од тој факт дека многумина ќе помислат дека таа повеќе не е со нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ, Ана веднаш објасни дека не е така.

foto instagram

– Деца, не раскинав со Милутин, но фризерот ми ги скрати шишките. Ви се допаѓа оваа фризура? – се пошегува Ана.

foto instagram

„Не сум Дино Мерлин, но си 10 години помлада“, „Ти изгледаш убаво со таа боја на коса и шишките“, „Изгледш убаво“, „Ух, каква промена, изгледаш најмалку 10 години помладо“, „ Одличен избор, пофалби за вас и фризерот “,„ Ана, изгледаш како девојче “, се само некои од коментарите под сликата на Ана која ја покажува нејзината нова фризура.

За потсетување, Ана и Милутин се заедно од 2012 година и се во среќна врска. Инаку Милутин е поранешен министер.


Иако тој официјално не се разведе од сопругата Драгана, сепак тоа не им пречи на Ана и Милутин со години да уживаат во хармонична врска.


„Тој не излегува од кујната. Милутин секогаш вели дека мајка му го научила дека само едно лице може да биде во кујната, сака да каже и дека работата го оплеменува набљудувачот. Јас сум некој што сака да му угодува, имаме ние наши ритуали, утринско кафенце со кое најмногу зборуваме и правиме планови. Утрото е нашиот период“ раскажа Бекута во една прилика и додаде дека никогаш не помислила, но и не пожалила зошто не се сретнале порано во животот.

фото инстаграм

Се сретнавме кога требало и кога бевме подготвени еден за друг. На мене ми требаше потпора каква што е тој. Му се заблагодарувам на универзумот што Милутин е тука. Веќе осум години сме во љубов“, изјави Ана.

foto instagram

Во една прилика Ана зборуваше и за оставката на Милутин од позицијата министер поради неа.

„Тоа беа тешки времиња за нас двајцата, негодувањето на јавноста, односно на медиумите. За да ги сопреме сите такви приказни, тој во 2013 даде оставка, па појде на важен состанок во партијата. Јас на вестите слушнав дека дал оставка. Не навлегував во тоа, верував дека ќе донесе вистинска одлука за нас. Така и беше. во истиот момент кога даде оставка не оставија на мир.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Јас бев колатерална штета бидејќи знаеја дека најмногу ќе го боли ако мене ме стават во текст. Но по оставката сопреа. Љубовта победи. Милутин е тој што влечеше важни потези во нашите животи и го почитувам неговото мислење и за мојот син, внуците. Тој навистина навива за сите нас и има важни совети, полн е со искуство, а притоа и добронамерен и секој од нас го сака и почитува“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close