Дом и семејство

Александра Пријовиќ соопшти убави вести- фановите пресреќни, еве што се случува во семејниот дом

Прославија годишнина...

Бракот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ започна пред повеќе од четири години и секогаш е интересен за јавноста.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Имено во медиумите постојано се шпекулира за нивниот однос, но тие секогаш се тука да демантираат со убави случувања од нивниот дом.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Синот на тенисерот Слободан Боба Живојиновиќ и пејачката се венчаа летото 2018 година.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Тогаш многумина им предвидуваа среќен и долг заеднички живот на младенците но ги имаше и оние кои веруваа дека тоа се два света и дека љубовта меѓу нив нема долго да трае.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Хармоничните сопружници сепак ги демантираа сите гласини и денес живеат во хармонична заедница заедно со синот Александар.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Сите очекуваа дека Пријовиќ и Филип наскоро на наследникот ќе му подарат брат или сестра, но тоа не се случи бидејќи како што вели Александра времето за кариера сега е кратко.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Дека таа е многу посветена на својата кариера покажува и фактот што за кратко успеа да стане една од омилените и најбараните пејачки на овие простори. Сепак нејзиниот сопруг Филип многу активно учествува во нејзината музичка кариера како текстописец и композитор, па Александра често може да каже дека нејзиното семејство е нејзината база и нејзиниот најголем адут.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Аплаузите, рефлекторите и славата доаѓаат и си одат, но она што останува се најблиските, нивната топлина и спомените што ги направија заедно.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Пријовиќ неодамна сподели еден од спомените од ваквите прекрасни денови со своите следбеници на „Инстаграм“.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Станува збор за фотографија која е направена пред точно седум години. На неа таа и Филип позираат, гушкани и насмеани. Бидејќи во описот го ставила бројот 7 и срце, заклучокот е дека Филип и Прија токму на овој ден ја слават седмата година од нивната врска.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

На адресата на пејачката цел ден пристигнуваат честитки со желба љубовта и бракот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ да траат, а сопружниците да остарат заедно.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Неодамна Пријовиќ откри дека би сакала да роди ќерка.

фото инстаграм/ Александра Пријовиќ

– Веќе украсив се, вклучително и елката! Аки едвај чекаше, а деновиве се договоривме да му напишеме писмо на Дедо Мраз. Кога ќе спомнам друго бебе, тој вели дека сака брат, а не сестра. Не планирав ни кога дојде тој, па мислам дека така ќе биде и за другото, ќе биде како што треба да биде. Би сакала да имам девојче, но тоа не ми е толку важно. Сигурна сум дека нема да чекам долго. И близнаци може зошто да не, низ смеа рече Пријовиќ.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close