UncategorizedКафе муабет

Агнеса конечно откри детали за разводот од Роберт Ордановски и ги шокираше сите!

За Бекстејџ ја раскажа својата страна од приказната за разводот...

Агнеса Органџиева е една од дамите кои секогаш ги следи модните трендови и секогаш изгледа прекрасно…

Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

Агнеса знае како да ја нагласи својата природна убавина, па речиси и да нема фотографија на нејзиниот профил на социјалните мрежи под која нема голем број комплименти на сметка на својот изглед. Таа речиси секогаш изгледа како да е на некој црвен килим, облечена во тренди парчиња за кои секогаш добива дузина комплименти.

Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева
Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

Таа е мајка на две ќерки кои ги доби од бракот со Роберт Ордановски а сега конечно, Агнеса реши да стави крај на сите озборувања и да ја каже својата страна за разводот.

фото: приватна архва
Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева
Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

Многумина си дозволја да коментираат туѓ живот, а дали тоа и пречело и како ја донела одлуката за крај на бракот кој траеше 18 години Агнеса скрено одговори за естрадниот магазин “Бекстејџ”.

На прашањето дали и пречат коментарите за неа таа вели:

фото: приватна архва
фото: приватна архва

-Кај нас сите убави девојки ги нарекуваат пластични барбики, тој збор не е убав, бидејќи тоа е пластична хирургја. Јас немам ниту една пластична операција, освен јапонска метода на веги и корекција на контурите на усните.

За неуспехот на бракот Агнеса посочи дека за неа тоа не е животен неуспех и посолува дека со Роберт се земала од љубов, но со текот на годините чувствата бледеат и тоа довело до крајот на бракот.

фото: приватна архва

– Јас со Роберт се земав од љубов. Млада бев, имав 19 години кога бев бремена, Вивиен ја родив на 20, млада мајка и тоа ми е многу убав момент, среќен момент што Вивиен сега порасна во голема девојка.
За потегот кој нејзиниот поранешен сопруг, Роберт Ордановски го направи на Фејсбук таа коментра дека тоа било во момент на лутина.

фото: приватна архва
фото: приватна архва

-Роберт тоа што го направи беше бидејќи беше многу повреден. Бевме 18 години во брак, а јас одлуката ја донесов преку ноќ. Не беше убаво тоа што го направи на Фејсбук нормално но не беше убаво ниту тоа некои луѓе кои не ме познаваат да си дадат за право да ми судат. За цели 1 години не знаат јас низ што поминував, тој беше прекрасен сопруг, родител, татко, но имаше нешто што јас сум го собирала, и на крај тоа пукнало. Сега сме многу добри пријатели со Роберт, ги гледа и децата и немам лош коментар, тој е прекрасен татко.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

За лавината од коментари дека со него била само поради пари таа вели:

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

-Роберт беше нормален маж јас кога го земав, јас бев вработена, сепак и мојата фамилија е добростоечка, ние се земавме од љубов, да било за пари немаше да трае 18 години. Едноставно во нашиот брак повеќе немаше емоции, бевме едноставно партнери само за децата.Едноставно ми требаше некој пресек да направам, несакам да живеам таков живот, млада сум се уште за да бидам со некој што го гледам како брат, кога веќе нема љубов.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close