Бебе

Слатки фотографии кои покажуваат колку навистина се мали бебињата кога се раѓаат

Фотографии од кои ќе ви се стопли срцето.

Една мајка на прерано родено девојче почнала да го фотографира своето малечко и нејзиниот раст да го споредува со различни работи од домаќинството, за да се види колку е мало навистина нејзиното девојче. Се’ започнало со тоа кога штотуку родената ќерка ја споредила со паричник. Сакала да покаже колку е мала нејзината ќерка, а потоа се сетила дека нејзиниот раст и развој може да го следи на овој забавен начин. Така настанала нејзината серија фотографии…

View this post on Instagram

And baby versus Easter eggs. #WeeBabyVs flashback

A post shared by herewegoajen (@herewegoajen) on

View this post on Instagram

I'm not going to repost all of these but this #WeeBabyVs was one of my very favorites.

A post shared by herewegoajen (@herewegoajen) on

Оваа мајка ги поттикнувала домашните да ѝ даваат идеи и така настанала вистинската серија од фотографии, а мајката на Инстаграм стана вистински хит.

View this post on Instagram

Baby versus school supplies. #WeeBabyVs First grade, we are coming for you.

A post shared by herewegoajen (@herewegoajen) on

View this post on Instagram

Baby versus iPad. (This one was Elizabeth's idea.) #WeeBabyVs

A post shared by herewegoajen (@herewegoajen) on

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close