Бебе

Првите зборови кои мајките им ги кажале на своите бебиња по породувањето

Раѓањето дете е еден од најволшебните моменти во животот.

Породувањето спаѓа во најубавите моменти во животот, а повеќето мајки засекогаш ќе ги паметат првите зборови кои му ги упатиле на своето бебе. Ви прикажуваме неколку реченици кои ги рекле мајките по породувањето, а кои веруваме дека ќе ви го стоплат срцето.

 • Успеавме, бебе!
 • Вредеше да те чекаме.
 • Се шегувате? Ова е мое бебе?

 • Не можам да верувам дека се’ заврши!
 • Извини што бев лута што морав да те чекам уште дополнителни 13 дена за да се запознаеме…
 • Фала богу, надвор е!
 • Едвај чекам да родам уште.

 • Тоа си ти…
 • Чекав цела вечност за да те запознаам, сине…
 • Дали е сладок?
 • Изгледаш како веќе да имаш три месеци.

 • Хеј, мало девојченце…
 • Ох, имаш дупчиња на обравчињата!

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close