Бебе

Нема да ви се верува што прави оваа Русинка со бебињата кои имаат само две недели!

Она што е важно за неа, како што вели таа, е само тие да имаат отворен ум.

Видео од кое ќе ви се подигне косата на главата!

Кога ќе помислите на јога за деца, сигурно мислите на некоја активност за релаксирање на родителите и децата. Но кога ќе видите што прави оваа мајка, може само да ви се подигне косата на главата. Вашето бебе од две недели вреска додека непознато лице се игра со него во близина на море, како да држи вреќа со компири во рацете.

Повеќето родители ќе се испотат само кога ќе помислат на ова сценарио, но постојат и родители кои дебело и плаќаат на Русинката Лена Фокини токму тоа да го прави со нивното дете. Во прашање е, како што таа го нарекува, јога за бебиња.

И секое бебе нема да престане да плаче додека вежба со Лена. „Ова е прекрасна активност за бебиња и воопшто не е опасна. Да, некои бебиња плачат на почетокот, но брзо се навикнуваат“ објаснува Лена, додавајќи дека соработува со родители од цела Европа. Она што е важно за неа, како што вели таа, е само тие да имаат отворен ум.

Според Лена оваа техника доаѓа од древните племиња во Африка, а ја модернизирал др. Игор Чарковски од Русија од кого ја презела техниката. Нејзините семинари за јога траат 12 дена и чинат околу 250 фунти, а родителите со полно срце и ги доверуваат децата.

Што мислите вие за ова?

Каква мајка сте според хороскопот: Девиците премногу се грижат, Водолиите се креативни, Шкорпиите… >>

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close