Кафе муабет

Невестата пред венчавката дознала yжacна вистина за својата мајка и младоженецот – веднаш ја откажала свадбата!

Мајка од „пeкoлoт“

Оваа исповед која доаѓа од една девојка чија мајка решила да ја омажи и тоа за само неколку месеци, буквално го запали интернетот.

Се испостави дека прстенот го купила нејзината мајка еден месец пред таа и нејзиниот сегашен вереник дури и да започнат да излегуваат…

foto ilustracija

Имено на социјалните мрежи лутата невеста открила како всушност дознала дека нејзината мајка му платила на свршеникот да излезе со неа.

Имено таа јавно откри дека е бисе-ксyалка, и дека ја привлекуваат и мажи но и жени.

Фото: Илустрација

Па во еден форум реши да си ја олесни душата и ја раскажа својата приказна, пишува Мирор. Таа рече дека имала врска со своето момче само два месеци кога тој ја запросил.

foto ilustracija

– Се се случи толку брзо и јас бев на седмото небо, па кога тој ме запроси со огромен дијамант, јас само се согласив и реков да. Немав што да изгубам – објасни таа.

Среќната двојка веднаш започнала со планирање на венчавката. Но, кога нејзините родители почнале да инсистираат да ги платат сите трошоци за венчавката, кај неа се разбудил сомнеж дека нешто не е во ред.

Фото: Илустрација

Нејзината мајка и ја купи најубавата и најскапа венчаница, а потоа нејзините родители се понудија да платат за целата венчавка.

foto ilustracija

– Го прашав зошто неговите родители не плаќаат, но моите родители интервенираа и рекоа дека тие инсистираат, а тој тврдеше дека неговото семејство е сиромашно – додаде таа.

Кога нејзиниот вереник избра скап прстен, таа се сомневаше. Веднаш отишла во продавницата каде што тој го купил за да ја открие неговата вредност. Кога продавачот го виде прстенот, веднаш се сети кој го купил.

foto ilustracija

– Човекот во продавницата рече дека прстенот е единствен и се сеќава кој го купил, а тоа го сторила мајка ми, а не свршеникот – открила поранешната невеста.

Се испостави дека прстенот го купила нејзината мајка еден месец пред таа и нејзиниот сегашен вереник дури и да започнат да излегуваат.

Фото: Илустрација

Таа веднаш се соочи со своите родители за тоа.

– Се покажа дека мајка ми го запознала преку пријател и му платила да ме покани на нашиот прв состанок (во ресторан со пет sвезди). Таа ги плати сите наши состаноци и, секако, мојата венчавка затоа што очајно сакаше да се омажам, а свршеникот се согласи на сето тоа поради парите – рече таа.

Foto: Profimedia/ilustracija

Поранешната невеста откри дека отсекогаш била бисе-ксyалка и дека семејството никогаш не ја прифатило, а нејзината мајка сакала да ја омажи со маж. Сега веќе не комуницира со неа и излегува со кого сака.

– Сега излегувам со прекрасна жена. Повеќе не разговарам со мајка ми – заклучи таа.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close