MAMA

3 најлоши денови од септември: Познатиот астрологот откри на што треба да внимаваме

Летото е во полн ек, но неговиот крај е близу

Летото е во полн ек, но неговиот крај е близу. Астрологот Александра Бјеjац открива на што треба да бидат претпазливи хороскопските знаци во следните три дена.

Септември како месец ќе биде „бурен“ за одредени знаци, но имаме период од 3 дена што ќе биде вистинска „бура“ што ќе го погоди секој знак. Всушност, од утринските часови на 2 септември ја очекуваме полна месечина во знакот на Водолија.

Месечината е суштински добра планета што ја претставува нашата душа, чувства, претходни искуства, мајка, организираност но исто така ги шири или доброто или лошото, во зависност од тоа на која планета прави некој аспект.

Бидејќи тоа ќе го направи аспектот на спротивставување со Сонцето и Меркур, плоштадот со Уран, но и секстилот со Марс и Северниот јазол, ќе има ширење на негативни работи со секој знак.

Веројатно ќе се запрашате – добро, колку е лошо кога секстилот со Марс е добар аспект. Да, но тој ги проширува својствата на Марс што е на неговото место и ја проширува неговата природа, а Марс по природа е негативна планета.

Значи, сите знаци ќе бидат засегнати до 5 септември, но генерално, целиот септември ќе биде под влијание на полна месечина.

Прочитајте како овие аспекти ќе влијаат на вашиот знак:

Овен

Проблеми во емотивниот живот, нестабилност, но и конфликти со пријателите.

Бик

Проблеми, нестабилност при работа кои можат да се пренесат во семејниот живот. Внимание!

БлизнациНервоза, стрес и проблеми во сообраќајот, комуникација. Напнатост во умот

Рак

Проблеми и нестабилност во финансиски трансакции, пари, заработка, но и во пријателства.

Лав

Нестабилност во себе, како и стрес што ќе се манифестира во јавни односи, партнери, но и недоразбирања со сопругата.

Девица

Нервоза, напнатост во психата. Тензии на работа, но и во секојдневниот живот. Помалку претпазливост – избегнувајте конфликти со колегите и во секојдневните активности.

Вага

Недоразбирања во емотивните и љeубовните врски. Дискусии и тензии во истата. Без разлика дали сте во врска или сте во брак.

Шкорпија

Нестабилности во семејната куќа, но во јавниот живот. Внимание за здравјето затоа што е можен пад на имунитетот.

Стрелец

Проблеми во комбинација со саканата личност, но и на работното место. Ќе бидете понапнати од вообичаеното.

Јарец

Превирања на скоро секое поле. Избегнувајте конфликти во семејството, со пријателите, внимавајте затоа што се можни поголеми трошоци, но и конфликти во љубовта. Одложувањето е пред вас, но и силата да изнесете сè и да го решите секој проблем.

Водолија

Внимание во сообраќајот, но и во комуникацијата. Обрнете внимание на она што го потпишувате, ќе бидете понервозни, па грешките лесно може да се подвлечат. Избегнувајте расправии со членовите на семејството.

Риба

Потсвесно ќе бидете понапнати, понервозни, ќе имате немирна психа. Внимание при движење, концентрирајте се кога се движите. Заштедете ги парите.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close