Кафе муабет

Џејла Рамовиќ јавно прозборе за врската со Марија Шерифовиќ и ги шокираше сите- Ова е вистината!

Тие се многу добри пријателки...

Младата босанска пејачка Џејла Рамовиќ која се прослави во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ каде ја однесе и победата под менторство а Марија Шерифовиќ вчера за прв пат по бројните шпекулации реши да стави крај на приказните и откри се за односот со пејачката.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Имено Џејла беше гостинка кај Огњен Амиџиќ во емисијата „Амиџи шоу“ каде водителот без влакна на јазикот ја праша дали била во врска со Марија.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

– Најмногу ве поврзуваа со Марија Шерифовиќ, која е вистината? – праша Огњен.

фото принтскрин

– Пишуваа разни наслови. Претпоставувам дека така се чувствувале луѓето, не можеле да ми најдат ништо, па така ја измислиле приказната со Марија со која сум блиска. Таа ми беше ментор, а потоа ја продолживме соработката. Тоа е пријателски однос – објаснила Џејла.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Џејла Рамовиќ е победничка на тринаесеттата сезона на натпреварувањето „Ѕвездите на гранд“, каде нејзин ментор беше Марија Шерифовиќ.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Младата пејачка од Босна и Херцеговина неодамна го објави својот нов сингл наречен „Спарта“, кој пристигнува по двегодишна музичка пауза. Во гостувањето таа откри дека би сакала да сними песна со Марија.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Џејла синоќа откри дека моментално е слободна и дека досега имала само две врски.

фото инстаграм/dzejlaramovic

За нивниот однос претходно зборуваше и Марија Шерифовиќ.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Имено, пејачката реши да стави крај на одредени приказни кои веќе извесно време кружат во медиумите а потоа да раскаже како стојат работите кога се во прашање парите, пријателствата со познатите личности, па дури и кариерата.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Во последно време слушам од пријатели дека никој нема самодоверба кога станува збор за почеток на нешто ново. Ги немам овие проблеми, правам чекор и никогаш не чекам, низ смеа изјавила Марија.
Марија во оваа прилика се осврна и на наводната врска со младата пејачка Џејла Рамовиќ, за која често пишуваа некои медиуми. На прашањето каква е нивната врска таа остро одговори.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close