Кафе муабет

ЌЕ ФАЛИШ ЗАСЕКОГАШ, НАЈДОБРА БАБА НА СВЕТОТ – Сара Мејс со емотивни зборови за свекрвата

Емотивно се присети на свекрвата...

Талентирана и успешна во својата професија, младата пејачка и харфистка Сара Костадиновска, во јавноста позната како Сара Мејс е доста активна на социјалните мрежи.

Фото:Инстаграм/Сара Мејс

Сара е во брак со познатиот водител Димитар Атанасовски, а круна на нивната љубов се ќеркичката Илина и синчето Кирил.

        Фото:Инстаграм/Сара Мејс

Сара и Димитар важат за едни од најпознатите парови во Македонија. И двајцата се доста активни на социјалните медиуми каде многу често споделуваат фотографии како од приватниот така и од професионалниот живот.

Фото:Инстаграм/Сара Мејс

Парот се венчаше во 2017 година и направи свадбена прослава со сите традиционални обичаи.

Фото:Инстаграм/Сара Мејс

Димитар повеќе од 15 години е дел од јавната сцена. Публиката го запозна како водител на емисијата „Тротоар“, работи во Сити радио и скоро и да нема фестивал и манифестација во Македонија на која не бил водител.

Фото:Инстаграм/Димитар Атанасовски

Во интервју за Репортер, Димитар открива дека два пати присусствувал на раѓањето на децата.

Фото:Инстаграм/Димитар Атанасовски

Четири месеци откако Сара се породи, двајцата заедно направија фотосесија за познат бренд на долна облека.

Фото:Инстаграм/Димитар Атанасовски

Димитар повеќе од 15 години е дел од јавната сцена. Публиката го запозна како водител на емисијата „Тротоар“, работи во Сити радио и скоро и да нема фестивал и манифестација во Македонија на која не бил водител.

Фото:Инстаграм/Сара Мејс

Неодамна, познатата пејачка и харфистка на Инстаграм стори објави фотографии од прерано починатата мајка на Димитар, нејзината свекрва.

  Фото:Инстаграм/Сара Мејс

„Суки една година без тебе, една голема празнина што ништо не може да ја потполни и замени. Ни фалиш многу, на Илина премногу, но се тешиме дека не гледаш горе од небото и дека спиеш на облаците кај што е најмеко и најубаво..’’, напиша Сара во описот на фотографиите.

Фото:Инстаграм/Сара Мејс

,,Ќе фалиш секогаш, н

ајдобрата баба на светот’’, емотивно се присети Мејс.

Фото:Инстаграм/Сара Мејс

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close