Кафе муабет

ЌЕ УСПЕЕТЕ ЛИ ДА ПОЗНАЕТЕ КОЈА Е МАЈКА КОЈА Е ЌЕРКА? Изгледаат како близначки иако се разлика 24 години!

Многумина можат да подзавидат на нивната убавина

Таблоидите често пишуваат за шпанскиот фудбалер, Сеск Фабрегас, но најчесто акцентот е ставен на неговата сопруга која е 12 години постара од него.

 

foto instagram

 

Данијела Симан, со која Фабрегас се ожени во 2018 година е исклучително привлечна, и често пати се наоѓа на насловните страници на таблоидите поради своит епровокативни фотографии. Со неа фудбалерот има три деца, а овој пат социјалните мрежи ги запали, фотографијата на која Данијела е со нејзината ќерка од првиот брак.

 

foto instagram

 

Данијела со оваа фотографија и го честита 21-от роденден на својата ќерка Мариа, а коментарите на фановите беа дека тие се речиси идентични.

 

foto instagram

Секако многумина беа шокирани од фотографијата бидејќи и покрај разликата од 24 години, тие изгледаат како близначки!

 

 

Марија и Даниела се многу блиски. Тие честопати може да се видат во јавноста како излегуваат заедно и позираат заедно, а убавата 21-годишна девојка има одлична врска со нејзиниот очув, познатиот фудбалер Фабрегас.

 

foto instagram

 

– Не можам да верувам дека го започнавме ова патување кога имаше девет години, а сега имаш 21. Твојата мајка заврши одлична работа затоа што порасна и денес си прекрасна девојка. Ти си најљубезната личност што сум ја запознал и горд сум што сум твој очув иако тоа е само збор. Се чувствувам како да сум многу повеќе од тоа за тебе и не би те заменил за ниту една ќерка на светот. Остани толку скромна и слатка- напиша Фабрегас, кој моментално игра за Монако.

 

foto instagram

 

Инаку, Даниjeлa, синот Џозеф и ќерката Марија ги доби од бракот со тајкунот Елиј Тактук, од кого се разведе во 2011 година, токму поради славниот фудбалер.

Сè започнало во еден јапонски ресторан, кога оваа прекрасна бринета дошла кај фудбалерот со цел да побара автограм за нејзиниот син, а му оставила и ливче со свој телефонски број.

 

foto instagram

 

Набргу тие станаа пар, а нејзиниот сопруг за прељубата дознал од таблоидите, кога ја видел својата сопруга како се прегрнува со фудбалерот во Ница.

Во продолжение погледнете уште неколку фотографии од преубавите Данијела и Мариа.

 

foto instagram

 

foto instagram

 

foto instagram

 

foto instagram

 

foto instagram

 

foto instagram

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close