Кафе муабет

“Ќе му дадам странско име на детето, не сакам да биде како неговиот татко толку убав а со такво име”- Маја Шупут со оваа изјава ги разочара фановите!

Многумина се разочараа од оваа изјава на Маја Шупут

41 годишната пејачка Маја Шупут и нејзиниот сопруг Ненад деновиве се релаксираат на одмор во Дубаи, и со нетрпение го очекуваат своето прво дете.

Пејачката во интервју за Магазин Ин истакна дека, бременоста не ја промени многу: не е поспана, енергична е и се чувствува добро.

 

– Не знам кој е вистинскиот израз. Сè уште не ми се спие постојано. Јас сè уште се будам во пет наутро и го чекам земјотресот. Едноставно, за разлика од другите, не можам да пијам ништо за да се смирам – истакнува пејачката.

Таа откри дека била убедена дека ќе ја добие својата „мини-верзија“ и дека се изненадила кога дознала дека носи момче.

 

– Ми требаа три дена да сфатам во главата дека ќе морам да купувам багери, пиштоли, камиони затоа што толку многу луѓе околу мене ме уверуваа дека тоа ќе биде мини Маја – вели таа и додава дека и нејзиниот сопруг се надевал на ќерка.

Бидејќи остануваат само два месеци до раѓањето, сите се интересираат како ќе се вика детето, а пејачката потенцира дека не сака на синот да му даде хрватско име, по што доби многу критики.

– Странско име. Не е ни тајна. Едноставно не ме интересираат домашните. Ништо не оди со Шупут, но сè оди со Татаринов, така што ќе дадеме некое моќно име со ова презиме. А не кога ќе отидеме некаде и мојот сопруг ќе каже дека се вика  „Ненад“. Прашуваат па зошто? Толку убав човек со такво име. Мислам дека со името го обележуваш детето, и затоа мора да се внимава, кога си тинејџер на училиште децата може да те малтретираат, и сега не е како порано. Сега децата се поинакви, тие се борат. Замислете да му дадете име на детето кое ќе го доведе во неволја, така што целиот живот ќе ми вели: „Дали мораше?“ – објаснува Маја.

Неодамна пејачката објави нова фотографија на која позира покрај новогодишната елка, а во прв план секако е трудничкото стомаче.

фото инстаграм

– И влеговме во 7-ми месец. Ние растеме. Сега сме 28 недела бремена – напиша таа во описот на фотографијата.

Пејачката по тој повод носеше волнен фустан а позираше со рацете на стомакот. Фановите се воодушевени од нејзиниот изглед.

 

– Мајо, изгледаш одлично, скоро уште два месеци и треба да се роди бебето, најважно е да се биде живо и здраво! – е еден од коментарите.

Пејачката која неодамна откри дека чека син, ја дочека Новата година во друштво на сопругот Ненад Татаринов (37).

Таа сподели и заедничка фотографија на социјалните мрежи.

– Дали заврши 2020 година? Дали навистина помина? Може ли да ја кренам раката и да кажам: ‘Добредојдовте во новата 2021 година?’ Од дното на моето срце ви посакувам само две работи – да бидете здрави и да имате мирно тло. Без сè друго, очигледно можеме драги мои. Одиме во нов живот, посилни и похармонични од кога било. Само љубов – напиша тогаш таа.

 

Инаку Маја важи за една од најатрактивните пејачки и водителки во Хрватска и на Балканот, но сега, со нетрпение чека да се оствари во новата улога на мајка.

Маја која е во седмиот месец од бременоста, треба да се породи во март.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Маја Шупут и нејзиниот сопруг Ненад Татаринов во октомври јавно ја објавија веста дека ќе станат родители, а Маја во интервју за Индекс.хр изјави дека моменталната состојба во светот е совршена за нејзината бременост.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут
Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

“Ова е одлично за бременост затоа што нема работа. Не знам како би било да се биде во друг град секој ден и да пее до зори”, заклучила таа.

 

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Маја во едно интервју вели дека со оглед на годините (41) најверојатно ова и е прво и последно дете, па затоа решила да му удоволи во се, па така пејачката веќе набавила се што е потребно за детето.

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close