Кафе муабет

„Ќе ме викаш Светлана, нема да ме викаш баба” – eве што прави Цеца со внукот кога се сами!

Наследникот на синот на Цеца каде и да се појави буквално ги собира сите погледи...

Откако се роди малиот Жељко Ражнатовиќ тој буквално стана центар на вниманието на целото семејство.

Наследникот на синот на Цеца каде и да се појави буквално ги собира сите погледи.

Сега фолк пејачката која неколку пати истакна колку е среќна и исполнета баба повторно се најде во центарот на вниманието.

Таа неодамна дојде на вакцинацијата со скап часовник вреден над 40 илјади евра. Многумина и замерија што дошла токму на вакцинацијата така скоцкана, затоа што тоа не е ниту претстава, ниту концертна сала, туку место каде се спасуваат човечки животи.

фото инстаграм

Но, откако се роди нејзиниот внук Жељко, таа во неколку наврати рече дека со него живее уште една младост, дури и кога го пронајде своето момче Богдан, може со сигурност да се каже дека Цеца сега е нова жена.

foto instagram

foto instagram

Ова може да се види и на сликите на Фејсбук и Инстаграм. Но она што неодамна го привлече вниманието е разговорот на Цеца со нејзиниот миленик, малиот Жељко.

„Едноставно не можеш да ме викаш баба, ќе ме наречеш Светлана, разбираш? Секако сето тоа го рече на шега, а нејзината ќерка Анастасија ја снимаше цело време без таа дури и да знае за тоа.

фото инстаграм
foto: Printscreen. Prva tv

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close