Кафе муабет

Ќе има пари за 4 хороскопски знаци: До 18-ти декември ги очекува добивка и пари од странство!

Проверете дали сте меѓу нив...

Ѕвездите и оваа недела ќе не изненадат а Меркур и Венера влегоа во знакот Јарец, па не потсетуваат дека треба да почнеме со штедење.

фото илустрација

Некои знаци ќе имаат повеќе среќа кога станува збор за финансиите од другите.

фото илустрација

Планетите во Јарец не потсетуваат да заштедиме малку пари пред Нова година, но и паметно да инвестираме.

фото илустрација

Ситуацијата на небото не е сјајна, бидејќи Марс е ретрограден, а Уран е во лош однос со Сатурн од Водолија, па немојте да ризикувате и да зимате заем до крајот на годината, или да вложите многу пари, туку тргнете настрана и штедете.

фото илустрација

Ако се прашувате кои хороскопски знаци ќе добијат повеќе пари до 18 декември, тоа се овие хороскопски знаци: Стрелец, Риби, Јарец и Вага.

фото илустрација

СТРЕЛЕЦ

Вие сте еден од знаците кои ги добиваат највредните подароци кон крајот на годината. Заедно со Јарците го славите роденденот, па пари и подароци пристигнуваат од секаде.

фото илустрација

Ве очекуваат помали парични добивки. Ќе имате прилив на пари од два извора.

фото илустрација

РИБИ
Марс е ретрограден кај Близнаците, но фаќа добар аспект со Сатурн, па можете да добиете пари што доцнеле. Тоа е нешто што се однесува на вашето семејство и станот. Сепак, не е поволен момент за да земете кредит.

фото илустрација

ЈАРЕЦ
Венера и Меркур во вашиот знак ви носат подароци како и кај Стрелецот. Имате големи шанси да освоите добивка на игрите на среќа. Сатурн може да ви донесе пари што сте ги чекале. Овој дел од годината ви одговара, па ве очекуваат финансиски изненадувања.

фото илустрација

ВАГА

Оние кои се родени во овој хороскопски знал чекаат пари што треба да пристигнат од странство. Колку и да се одложува тие пари ќе дојдат. Со отежнати околности, парите ќе дојдат. Доколку планирате да инвестирате во недвижен имот, почекајте до средината на јануари.

фото илустрација

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close