Кафе муабет

Ќерката на Саша и Сузана студирала на два факултети, се откажала и почнала свој бизнис- нема да верувате како заработува, ова никој не го очекуваше

Завршила курс за нокти...

Ќерката на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ јавноста ја запозна на свадбата на Даниел, синот на пејачката од првиот брак.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Таа не се експонираше во медиумите и исто како и нејзиниот брат, го криеше приватниот живот од очите на јавноста.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Но сега Александра Поповиќ реши да го промени тоа, по се изгледа не сака да остане анонимна па деновиве доаѓа на настани со мајка си и татко и, па конечно можеме да ја видиме.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Нејзината мајка Сузана во една прилика откри дека Александра избрала професија со која ќе се занимава во иднина, барем за некое време.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Александра е креативна девојка и има немирни прсти. Студираше дури на два факултети, но двата ги остави затоа што едноставно се барала себе си, а можеби и се бара. Меѓутоа, бидејќи не сака да троши пари, а сака сама да заработува, заврши курс за денешното многу популарно средување на нокти, па почна да работи маникир. Нејзин прв клиент и модел беше нејзината мајка Сузана, но ова и оди многу добро, па реши да го прошири овој бизнис, за што секако го има потребниот почетен капитал – изјави тогаш медиумски извор, а Сузана ги потврди и наводите, гостувајќи во емисијата Милизам:

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Ниту мојот син од првиот брак, ниту ќерката не ја сакаат јавноста и никогаш не можете да ги видите во медиумите. Нашата ќерка досега смени два факултети. Не ни знае што сака да прави, па се бара себеси. Таа неодлучност ја наследи од мене и јас прво се запишав на економско, па се префрлив на трговско, бидејќи не ме интересираше економија. За неа сè уште не е искристализирано, но нема да биде јавна личност. Моите деца се така родени и ни го наметнаа тоа. Ни рекоа „ако вие треба да бидете јавни личности ние“ не мораме.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

– Александра неодамна заврши курс за нокти и маникир и морам да се пофалам дека ми ги средува ноктите. Не пее, ниту еден од нив не ми го наследи талентот. Александра пее во бањата за своја душа. Таа е уметничка душа и има нешто во тие мали прсти, па ќе видиме дали ќе заврши со тие нокти или ќе оди понатаму.

ФОТО Story.rs

Извор близок до Саша Поповиќ неодамна откри дека неговата наследничка ја краси скромност, дека не е заинтересирана да се занимава со јавна работа и дека избрала необична професија за себе.

фото принтскрин

– Александра е свесна кои и се родители, не се срами од нивните работни места, многу е горда на татко и и мајка, на нивните кариери и успеси, но едноставно не ја сака јавноста – започнува изворот.

фото принтскрин

– Својот идентитет го крие на социјалните мрежи, се дружи со обичниот свет и не пати од однесувањето на кое се склони нејзините врсници, чии родители се познати личности – додава изворот.

фото принтскрин
Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ
фото принтскрин
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close