Кафе муабет

Ќерката на Неда Украден имаше голема причина за славење: Пејачката ја објави радосната вест, честитки добива од сите страни

Прославија 13 годишнина од брак...

Ќерката на Неда Украден ретко се појавува во јавноста иако нејзината мајка е активна на социјалните мрежи каде редовно ги информира своите фанови за настапи, деловни успеси, но и радосни настани од нејзиниот приватен живот.

Фото Инстаграм/Неда Украден

Нејзина најголема гордост се внуците Александра, Неда и Душан, како и ќерката Јелена која ја доби за време на бракот со поранешниот сопруг Милан Библиа, кој почина во 2013 година.

Фото Инстаграм/Неда Украден

„Пораснав како единица, како и ќерка ми. Таа е мојата најголема сила. Му благодарам на Бога што таа и мојот зет Пеџа ми го дадоа најголемото богатство на светот, моите внуци, мојата најголема сила и мојата среќа. Јас сум навистина среќна жена и не барам ништо повеќе од животот. На оваа возраст имам публика од 7 до 77 години покрај среќно семејство, па што повеќе да посакам“, изјави неодамна за „Сцена“ Неда, која сега објави фотографија од нејзината ќерка со зетот и им честиташе годишнина од брак.

Фото Инстаграм/ Јелена Билбија Миновиќ

“Среќна годишнина од брак! Ви ја честитам 13-тата година од вашата љубов, која на овој ден ја крунисавте со брак. Ви благодарам за прекрасните ангели, моите внуци кои се круна на вашата љубов и најголема радост во нашите животи. Уживајте уште долго во вашиот заеднички живот“, напиша Неда во описот на фотографијата која ја сподели а на која се ќерката и зетот.

фото инстаграм/Неда Украден

А кога се споменува како најубавата баба на Балканот, има коментар кој и носи насмевка на лицето.
– Тоа име најзгодна баба секогаш ме засмејува, но тоа воопшто не ми пречи, особено бидејќи сум многу горда на моите внуци. А зборот баба е најубавиот збор на светот – вели пејачката.

Јелена еднаш кажа дека Неда ги обожава своите внуци.

Фото Инстаграм/ Јелена Билбија Миновиќ

“Децата ја прават мама најсреќна на светот, а со нив сè и е полесно. Кога баба не напушти во февруари по долго и тешко боледување, единствените луѓе кои можеа да ја насмеат мама и да и ги пренасочат мислите беа нејзините внуци. Среќа што имаме голем стан што мораме да се јавуваме на телефон и да си праќаме пораки, па мама секогаш може да се изолира и да се одмори. Сепак, таа ретко го прави тоа. Мајка ми има енергија како никој друг , таа има сила на змеј на сцената, а дома е нежна баба за внуците“, изјави ќерката на Неда Украден.

фото инстаграм/Неда Украден

Неодамна Неда за време на гостувањето во една телевизиска емисија, откри дека според неа совршенот маж треба да е шармантен, образован и забавен маж.

фото инстаграм/Неда Украден

Пејачката ја има Јелена од бракот со познатиот режисер Милан Билбија со кој беше 10 години, а потоа следуваше развод. Поранешниот сопруг на Неда почина пред 8 години, а пејачката еднаш откри дали повторно би стапнала на лудиот камен.

Фото Инстаграм/ Јелена Билбија Миновиќ

– Да го немам овој ум, ќе можев. Но велам, се обидов, видов, не успеав, некако сфатив дека немам што да барам, дека ќе бидам несреќна. На почетокот, сите се полни со разбирање, сите не сакаат затоа што сме интригантни, фини, згодни, привлечни, еротски, невротични. И тогаш почнува реалноста и разоткривањето, па почнуваат да се случуваат драми, колку си подготвен, внимателен, тактичен, одговорен, совесен и колку и да си пријател, толку врски функционираат – изјави Неда во емисијата „Магазин ИН“ пред неколку години и додаде:

Фото Инстаграм/Неда Украден

– Доколку прерасне во суета, докажување, тогаш не чини. Се работи за тоа дали имате сојузник, пријател, партнер или некој на кој се докажуваш. Класичен судија за прекршоци кој ве испрашува.

фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close