Дом и семејство

ЉУБОВТА НЕМА ГРАНИЦИ: Таа има 33 а тој 64, ги запознала неговата поранешна сопруга- денес тие се пресреќни!

Еви тврди разликата во години е благослов

33- годишната Еви Смит која работи како социјален работник, се омажи со 31 година постариот Питер, кој има 64 години а го запозна преку неговата поранешна сопруга со која се дружела во црквата.

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Девојката е во брак седум години и има петгодишен син, а нивната необична љубовна приказна продолжува да фасцинира.

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Еви тврди дека се смее кога оние кои не ги познаваат мислат дека Петар е дедо на нивниот син.

Тој често добиваше комплименти на сметка на неговиот „прекрасен татко“.

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Ништо за нивната врска не е обично, убедена е таа. Тие се запознаа на почетокот на 2012 година кога Еви започна да оди во локална црква и се спријатели со поранешната сопруга на Питер со која се уште е во добри односи.

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

– Ние се дружевме во нејзината куќа, Петар беше таму и таа не запозна велејќи: ‘Ќе се за заљубиш во оваа девојка’.

Сигурна сум дека таа само онака го кажа тоа, но се оствари- објаснува Еви. Иако не станувало збор за љубов на прв поглед, тие наскоро откриле заеднички интереси и се вљубиле. Мајката на Еви, Сузан, прва ги забележала искрите меѓу нив.

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Потоа Еви решила да го запознае Питер со нејзиниот татко кој е само три години постар од него.

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Секако не беше среќен за нашата врска поради големата разлика во годините,  но сепак ја прифати затоа што ние сме навистина среќни заедно, вели Еви.

Само шест месеци откако започнала нивната врска, таа имала операција на ‘рбетниот столб. Питер бил со неа цело време, па тогаш сфатила дека го запознала човекот на нејзиниот живот.

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Тие го прославија отпуштањето од болницата со романтичен ручек, избраа прстен и потоа ја запроси.

Почнаа да живеат заедно истата недела, а се венчаа во 2013 година. Еви тврди дека нивната разлика во години е благослов.

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Во продолжение погледнете уште неколку фотографии од ова среќно семејство:

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

Фото Инстаграм/ Еви Смит

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close