Кафе муабет

Љубовта едноставно се случи а разводот од Душко беше судбина и мораше да се случи- излегоа шокантни детали за Карлеуша (ФОТО)

Го завршиле она што го започнале...

Астрологот и соработник на магазинот „Стори“, Хелена Чупач, направи родилна карта и и ја предвиде судбината на Јелена Карлеуша.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Она што е интересно е дека таа открива се за судбината на пејачката и вели дека судено и било да го запознае Душко, да се омажи за него, да ги роди ќерките Атина и Ника, а потоа да се разведе од него.

Фото Hello.rs

Како што наведува наводно во хороскопот на поп дивата јасно стои дека дојдоа Тажните часови, еден од најтешките периоди кој трае седум и пол години, а даде и подетално објаснување што ја очекува пејачката:

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

-Јелена Карлеуша е родена во знакот Лав со подзнак во Рак и Месечина во Водолија. Она што е најизразено е нејзината Месечина, која е многу важен фактор на картата на раѓање. Циклусот во кој се наоѓа Јелена се вика Саде сати и е еден од најтешките периоди од животот кој трае седум и пол години. Сегашните часови ќе донесат тага, страдање, внатрешно испрашување, како и тежок однос со околината. Месечината го симболизира приватниот живот, нашата мајка и жената како сопруга и мајка. Почнувајќи од март 2020 година, Сатурн, кој всушност е дел од Седумте часа, се наоѓа во Водолија, односно Месечината на Јелена. Астролошки гледано, јасно е дека мора да помине низ тешкотии, пред се во приватниот живот. Промени, болни, на приватен план, односот со најблиските, па и со партнерот. Тоа е период на кармичко чистење и загуби и носи голем товар, грижа, но и предизвици.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Сатурн веќе некое време влијае на месечината на Јелена (од 2020 година во истиот знак, а сега во спој, што е многу тешко да се поднесе), што значи дека пролетта и летото 2022 година ќе и донесат сериозна промена на приватен план. Понатаму, од крајот на мај 2022 година до 5 јули 2022 година, транзитниот Марс беше во спротивност со нејзината Венера, која во астрологијата го симболизира бракот, а Марс  зборува за конфликти во партнерските односи, но овој транзит беше само поттик за нешто што претходно беше подготвено.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Како што вели Хелена Чупач, љубовното поле на Јелена е во Шкорпија а тоа значи дека кога некого сака, навистина сака.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Таа го спореди и хороскоп на Јелена и Душко, кој е посебен вид на анализа (синастрија), го има сврзникот на Венера и Кету. Тоа значи дека тие двајца се кармички партнери, што значи дека веројатно биле во брак во некој од претходните животи и дека сега, во овој живот, го завршуваат она што го започнале. На самиот почеток на нивното запознавање се „препознаа“, се воодушевија од сличностите, иако се два различни темпераменти, таа е Лав, а тој Јарец. Тука страстите беа многу доминантни и нагласени. Но, овој спој носи и болка, разочарувања, предавство и долго страдање (двете или само едната страна) вели Хелена.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Не поднеле документи за развод…

Неодамна Јелена Карлеуша изнесе детали од приватниот живот – се наврати на разводот со фудбалерот Душко Тошиќ.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

На прашањето дали таа и поранешниот фудбалер поднеле документи за развод, пејачката одговори – не.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Не сме. Нека пишуваат што сакаат и кој што сака, исто како порано. Мене тоа ме погодува исто како кога комарец ќе касне слон. Никому ништо нема да објаснувам – изјави таа за новиот број на магазинот „Стори“.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

На прашањето дали сама себе си рекла дека претерува кога го објавила соопштението за разводот, таа одговорила:

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Не претерав. Треба да научите да бидете паметни. Немам повеќе години за губење. Или-или сето тоа е во мојот живот од сега па натаму. Немам повеќе толеранција. Таа беше изгубена во овие 44 години маки. Како и да е, нема повеќе да зборувам за Душко. Кога ќе заслужи нешто убаво ќе го споменам. Дотогаш прашајте ме за љубовта кон животните – вели Јелена која прозборе за Атина и Ника и објасни дека дошол период кој е тежок за секој родител:

Фото принтскрин/Инстаграм

– Наскоро полнат 13 и 14 години, а периодот никогаш не бил потежок за нив и за мене. Се борам најдобро што знам со две девојчиња во пубертет кои многу пристојно го поднесуваат притисокот на славата на нивната мајка. Ситуацијата дома е потешка и по стресна, славата е помал проблем. Се борам како лав да ги заштитам и зајакнам, рече Јелена за магазинот Стори.

Фото принтскрин/Инстаграм

Да потсетиме, пејачката објави дека по 14 години брак се разведува од сопругот, фудбалерот Душко Тошиќ. По објавата таа замина на одмор во Турција заедно со своите миленички Атина и Ника.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Јас и Душко меѓусебно се договоривме да го прекинеме нашиот брак по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во следниот период, напиша Карлеуша во својата објава на Инстаграм.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close