Кафе муабет

Југословенската Мерилин Монро на 69 години го запали Инстаграм со своето извајано тело

Облечена во едноделен костим за капење, дури и на прагот на нејзината осма деценија од животот таа го одзема здивот.

Познатата актерка Даница Максимовиќ (68) не престанува да ги радува фановите со својата феноменална линија.

Овој пат Даница со фановите сподели „жешки“ фотографии од џакузи и го “запали” Инстаграм.

Облечена во едноделен костим за капење, дури и на прагот на нејзината осма деценија од животот таа го одзема здивот.

Во описот на фотографиите таа напиша:

– Конечно сфатив дека единствената причина за животот е да уживам во него!

Фото Инстаграм/Danica Maksimović
Фото Инстаграм/Danica Maksimović

Очекувано фановите ја опсипаа со комплименти, а доби многу позитивни коментари од свои колеги и познати личности.

„Најубавата на светот“, напиша Душица Јаковљевиќ, додека Лидија Вукичевиќ и напиша: „Така е мила и само така треба.

Фото Инстаграм/Danica Maksimović
Фото Инстаграм/Danica Maksimović

Сепак, актерката ги одби понудите од нејзините следбеници кои и понудија да ја однесат на романтична вечера па според тоа може само да погодуваме дека нејзиниот невенчан сопруг Тода, е оној со кого таа реши да помине неколку дена шетајќи низ Златибор, но и уживајќи во придобивките од одморалиштето каде што е сместена.

Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ

Инаку, познатата актерка од врската со Тоде Лалиќ, го има синот Милош.

Таа и Лалиќ живеат заедно подолго време, но не се венчани. Со синот, таа ретко се појавува во јавноста.

Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ

„Си ја чуваме својата интима, иако мојата работа е јавна. Пријателите и роднините знаат какви сме“.

Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ

„Бракот може и не мора да се случи. Ми недостига нашиот син, многу ми тешко што не го гледам по 3-4 месеци.“

Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ

„Тој живее во Америка. Гледам барем да отидам на некоја негова претстава, да почувствувам што работи син ми“, изјави неодамна актерката за „Блиц“.

Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото: Инстаграм/ Даница Максимовиќ
Фото Инстаграм/Danica Maksimović
Фото Инстаграм/Danica Maksimović
Фото Инстаграм/Danica Maksimović
Фото Инстаграм/Danica Maksimović
Фото Инстаграм/Danica Maksimović
Фото Инстаграм/Danica Maksimović
Фото Инстаграм/Danica Maksimović

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close