Кафе муабет

Јована Јеремиќ прво го покажа момчето а сега и трудничкиот стомак- пораката која ја посвети ги шокираше сите!

Среќна е и исполнета...

Водителката Јована Јеремиќ ги изненади сите кога објави слика на која е во поодмината бременост по фотографиите од нејзиниот одмор во брутални бикини.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

Иако неодамна го покажа новото момче, водителката се уште не е бремена.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

Таа само ја потсети јавноста на бременоста со ќерката Леа, и покажа колку феноменално изгледала во осмиот месец, оставајќи ги сите без зборови а со пораката која ја напиша во описот на фотографијата повторно шокираше.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

„8-ми месец, Леа ја носев како да не сум бремена! Работев до последен ден, поголемиот дел од бременоста се сликав за списанија, пеев, играв и излегував. Тренирав пилатес до 6-ти месец. Следев диета за бременост и од породилиштето излегов со два кг помалку отколку кога бев девојче, 52 кг! Се здебелив 9 кг за време на бременоста! Идеално! Ги уништив приказните и утешите изговори на неодговорните трудници кон себе, кои јадат за тројца, без потреба, а потоа паѓаат во депресија и ги обвинуваат мажите за тоа“, напиша водителката и додаде:

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

„Ја родив Леа Јеремиќ, 56 см, 3.350 килограми, здраво бебе и богами веќе е преинтелигентна девојка која има карактер и која од мали нозе секогаш правела што сака, а не она што ѝ го наметнува околината (тоа и е од нејзината мајка, иако мама секогаш балансира, а Леа си го прави своето). Така, преку мојот личен пример покажав и докажав дека се е можно кога сакаш“.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

Инаку неодамна Јована Јеремиќ за прв пат го покажа во јавноста својот партнер Ненад Санковиќ.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

– Тоа е мојот пријател со привилегии. Тој ги има сите повластувања! Среќна сум, исполнета. Кај мене секогаш се е квалитетно, сериозно, исполнета сум во секоја смисла. Тој е мој тип на момче – изјави Јована за „Блиц.рс“.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

– Ми кажа дека е воодушевен од мојот стајлинг вечерва. Ова е мојот стил, розови панталони, овој стајлинг ги истакнува моите атрибути. Дали е вистинско време да се каже „да“? Секогаш е вистинско време за вистинските работи! – истакна водителката.

фото инстаграм/Јована Јеремиќ

.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close