UncategorizedКафе муабет

“Јелена го пријавла поради одмазда”: Еве што изјавил Душко Тошиќ во полициската станица!

Наводно не ја ни допрел пејачката...

Веќе неколку дена на големо се пишува за семејната расправија во домот на Душко и Јелена, која ескалирала во семејно насилство.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Имено Душко Тошиќ наводно во полицијата во своја одбрана изјавил дека неговата сопруга Јелена Калеуша го пријавила за семејно насилство, наводно поради освета, за да му наштети бидејќи нивниот брак наводно бил во криза.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

-Повтори дека никогаш не бил насилен, како и дека никогаш во животот не кренал рака на сопругата. Тој рече дека е точно дека се скарале на ручек, но негираше дека имало физичка пресметка. Се заколна дека само го кренал гласот против пејачката, а таа од одмазда го пријавила во полиција бидејќи одамна не се во добри односи – наводно за „Информер“ изјавил извор од полицијата.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

„Моето име, лик и дело треба да се појавуваат исклучиво во приказни поврзани со спорт и хуманитарни дела. За жал, тоа не е така, па затоа сум принуден да се обраќам на овој начин. Секаде сум претставен како насилник, иако не поддржувам насилство и никогаш не сум го употребил.Оние кои ме познаваат знаат дека сум човек кој секогаш се труди да биде џентлмен, каде и да е и што и да прави.Затоа ќе останам доследен на себе, ќе игнорирам измислици и ќе чекам да помине овој ветер кој е насочен против мене“, напиша Тошиќ вчера на Инстаграм.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Да потсетиме, Јелена на 7 јануари го пријавила Душко во полиција тврдејќи дека ја плукнал и двапати и удрил шлаканица. Тошиќ потоа отишол во полициската станица Савски Венац каде дал изјава. Веднаш добил наредба забрана за приближување до пејачката во траење од 48 часа, што во неделата е продолжено на уште 30 дена.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

-Јелена не ја удрив, не ја ни допрев, единствено е вистина дека се расправавме. Во брак сме долго време, јас сум посветен сопруг и татко. Најтешко ми е што наместо денес да бидам со децата и да го поминам празникот дома, поради пријавата на сопругата сум во ситуација да седам во полициска станица. Шокиран сум од тоа што ми се случува, не можам да разберам што ми се случи – наводно рекол Душко.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Инаку во јавноста постојано се шпекулира дека Јелена и Душко не се во добри однос а многумина се прашуваа и дали воопшто живеат заедно.

Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ

Дека не е се баш така сјајно потврдуваат и овие три последни изјави на Карлеуша…

По спектаклот за новогодишната ноќ новинарите ја прашаа дали Душко е горд на нејзиниот успех и концертот на кој присуствуваше.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Мислам дека секој на негово место би бил исклучително горд, бидејќи не секоја жена го прави тоа што јас го направив. Секако најдобро е да го прашате – изјавила Јелена за Телеграф, но без суштински одговор.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Исто така, во новогодишното интервју со Јелена, на прашањето дали покрај смеа и солзи, имаше и романса во годината зад нас, пејачката одговори:

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Романтика… Па, не беше премногу романса. Неодамна се пошегував на снимањето на една реклама со Марија Шерифовиќ, ја нареков Гестапо, а всушност јас сум повеќе Гестапо. Јас сум исто како војник – ред, работа и дисциплина. На емотивен план се ми е многу обично и стандардно.
На прашањето дали би сакала нешто да се промени, во смисла на повеќе романтика или повеќе изненадувања, Карлеуша одговори:

Фото Инстаграм/ Dusko Tosic

– Не сакам изненадувања од тој вид, бидејќи медиумите потоа прават спектакл од тоа што дефинитивно не го сакам. Сакам да бидам смирена – сето тоа божествено, без изненадувања, само вака.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

По смртта на Милутин Мркоњиќ, Јелена на Инстаграм објави порака за него и Ана Бекута, која допре до срцата на многумина.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

И тогаш нејзините зборови ја заинтригираа јавноста, а сега прашање е дали таа откри како всушност се чувствува во бракот со Душко.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Таа тогаш, пишуваше за љубовта на Ана и Милутин, истакнувајќи дека Бекута го има она што Јелена отсекогаш го посакувала.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Ме запозна со Мрка, беа толку среќни, заљубени до последниот ден како тинејџери, секогаш се држеа за рака, ми се јавуваа на телефон заедно да коментираме и да се смееме… Одеше секаде со неа, ја поддржуваше во се, заштитуваше и гледаше со гордост! Се воодушпевував кога ги гледав, затоа што во животот секогаш ми недостасуваше тоа. Тој се гордееше со неа, а таа со него! – напиша тогаш Јелена.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close