Кафе муабет

Ја префрлам штафетата на НЕКОЈ ДРУГ: Бракот на Гоца и Раша се гуши во проблеми, по кризата едногласно одлучија- КРАЈ

Тие ги надминаа сите проблеми...

Бракот на Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Радомир Новаковиќ можеше да наиде на сериозни проблеми и кризи, со оглед на борбата низ која и двајцата минаа во последните години обидувајќи се да добијат заедничко дете.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Но, иако сега практично се откажаа од тој план по неколку неуспешни процедури за вештачко оплодување, прашањето и понатаму се провлекува, но тие не дозволуваат тоа да им ја наруши меѓусебната хармонија.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Имам 48 години и знам дека зачнувањето сега веќе би било во царството на чудата. Ако не се случи, имам свое дете да го пораснам и да го однесам на прав пат. Решив повеќе да не зборувам на таа тема, ќе се поштедам бидејќи ми здосади да зборувам за тоа. Има толку многу јавни личности кои го прават истото и не сакаат да зборуваат за тоа, па ја оставам таа палка на некој друг – изјавила пејачката, а бракот на Гоца Тржан наводно воопшто не трпи поради ова прашање.

фото инстаграм/ гоца тржан

Бракот на Гоца Тржан, како што објасни таа, успеа да опстане и да ги преброди сите предизвици токму затоа што таа и Раша знаат да се справат со тешкотиите.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Немавме критични моменти, иако моравме да водиме сериозни разговори. Сепак, немаше кризи. Не бевме на работ на развод или целосно отуѓување. Можевме да препознаеме кога нешто не е како што треба, дека не сме тоа што бевме и дека е време да разговараме за да се вратиме еден кон друг – изјави Гоца.

фото инстаграм/ гоца тржан

Гоца неодамна призна дека со сопругот Раша размислувала да посвои дете, но законот не е на нејзина страна.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

‒ Старосната граница не ми дозволува да посвојам дете, а на паровите кои се занимаваат со оваа приказна им требаат најмалку две-три години за да ги соберат потребните документи. Само што разговарав со Сергеј Четковиќ, кој ми кажа дека работи на забрзување на постапката. Јас и Раша решивме, ако немаме свое дете, да избереме некое дете на кое ќе му дадеме можност да се школува и да живее пристоен живот – искрено изјави Гоца неодамна за „Информер“.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Додека се надева на најдобрите вести за проширувањето на семејството, пејачката не седи со скрстени раце туку работи со полна пареа и се подготвува за нов бизнис.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

‒ Градиме студио кај нас во Бач, во куќата на родителите на Раша. Таму ќе направиме студио за снимање песни, кавери и слично. Ќе биде средено по мој вкус, а ние музичарите ќе имаме и простор каде што ќе можеме да „џемуваме“ и да свириме како што сакаме – откри Тржан за „Блиц“.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Разликата во години е и причина за секакви шпекулации, но Гоца и Раша успешно се спротивставуваат на искушенијата и повторно докажуваат дека нивната љубов е посилна од се. Успехот на ин витро оплодување им е примарна цел и не се откажуваат од големата борба.

фото инстаграм/ гоца тржан

Овој хармоничен пар не се одѕива на негативните коментари, а како што тврди пејачката разликата во години не може да им наштети на нивната врска:

фото инстаграм/ гоца тржан

– Не ми е гајле за другите луѓе и предрасудите. Луѓето кои ме познаваат мене и Раша знаат колку сме компактни и колку добро функционираме. Животот е премногу краток за да го живеам во страв од иднината… Сакам да го живеам мојот живот во потполност, бидејќи нема иднина, нема минато, постои само овој момент што го живееме сега – изјави Гоца во една прилика и додаде:

фото инстаграм/ гоца тржан

– Ги живеам најубавите години од мојот живот, дури и да мислев во тој момент кога се сретнавме јас и Раша и да речев: „Еден ден ќе ја видиш таа разлика“, немаше да ги имам овие најубави 11 години во мојот живот. Дефинитивно ќе ја видите разликата, не ни кријам… Се шегуваме со тоа. Во суштина, ние неизмерно се сакаме и почитуваме, нашата врска и брак не се засноваат само на физичка привлечност. Еден ден ако сака да биде со помлада и поубава жена, не можам и нема да го задржам, бесмислено е, бидејќи и јас на 60 ќе му бидам пиленце на некој 80 годишен чичко, рече Гоца.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close