UncategorizedКафе муабет

Ја паметите ли Ѓулсерен од „Парампарче”? Еве како изгледа денес, нема да ја препознаете!

Изјави дека ботоксот и слични работи повеќе нема да и паднат на ум...

Популарната турска актерка Нургул Јешилчај која важи за една од најплатените сега одлучи да го следи трендот на естетски интервенции и се одлучи за третман со ботокс. Но, за жал изгледа таа немаше среќа па се чини дека дамата не може да го поднесе ботоксот бидејќи во еден момент имаше жестока реакција, целата беше отечена.

Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај

Искрена како и да е, таа без двоумење откри на медиумите за што станува збор и изјави дека ботоксот и слични работи повеќе нема да и паднат на ум.

Нургул, исто така, беше на диета и ослабе седум килограми за два месеци.

Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај

Имено, Ѓулсерен од „Парампарче“ редовно објавува фотографии на својот Инстаграм профил каде ја следат неколку милиони фанови. Таа по оваа серија беше и дел од жирито во популарното турско телевизиско шоу „Некои нови ѕвезди“.

Во меѓувреме своето тело го доведе до совршенство и денес изгледа неверојатно.

Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај

Инаку Нурѓул Јешилчај заработуваше и по 20.000 евра хонорар од една епизода во сериите во кои играше во главна улога зошто однапред се знаеше дека ќе биде најгледана штом таа игра во некој турска серија.

Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај

Нурѓул прифаќаше исклучително само главни улоги, иако тврди дека не ги бира според висината на хонорарот туку поради големината на предизвикот. Беше прва голема турска актерка која сними љубовни сцени со жена, глумеше алкохоличарка, а се прослави и како Јасемин од серијата „Љубов и казна“, а имаше и забележителен настап во еден од најголемите проекти на турската телевизиска продукција „Асмали конак“.

Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај

Дека нејзиниот талент навистина многу вреди покажа и со серијата „Парампарче“ во која ни ја долови тажната судбина на Ѓулсерен но за жал мораше да ја напушти серијата во која партнер и беше славниот Еркан Петекаја, Риза од „Дила“.

За можните причини поради кои се зборуваше дека актерката ја напушти серијата по 52. епизода ( а во Турција обично се потпишуваат договори на 13 епизоди), се зборуваше со месеци.

Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај
Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај

Имено, кон крајот на октомври 2015 година екипата отпатувала во Националниот парк Једиголер за да сними романтични сцени меѓу Џихан (Еркан Петекаја) и Ѓулсерен (Нурѓул Јешилчај).
Но бидејќи Еркан се држи до ставот дека пред камерите нема бакнување, сите се трудеа да го наговорат да отстапи од тоа правилот. Па и Нурѓил. А според таблоидите, дури и ја прашал зошто ѝ е толку важно да се бакнува со него. Егото на актерката беше толку повредно и не го издржа тој удар. Од тој момент таа не сакаше да снима заеднички сцени со него, што секако им создаде проблеми на снимателите и монтажерите. Зошто заедничките сцени се снимани посбно и после, благодарени на техниката се монтирани, за да изгледаат како заеднички. Нурѓул му се обрати на продуцентот со молба да не и се продолжува договорот, па некои говореле дека буквално му рекла „уbијте ме, ве молам“, алудирајќи на филмско убиство на нејзиниот лик во серијата.

Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај

Поради тоа што муабетите беа се повеќе гласни, се огласи и Еркан Петекаја и џентлменски објасни дека меѓу него и колешката нема никаква кавга.

Фото: Инстаграм/ Нурѓул Јешилчај

-На Нурѓул едноставно не и лежи улогата на Ѓулсерен и верува дека во некој друг проект би остварила подобра улога, рече тој. и додаде: Тоа е право на секој актер. И јас тоа го направив во серијата „Кога ќе помине времето“, кој во таа серија глумеше насилник во семејството.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close