Новости

ЈА ИГРАШЕ СУРОВАТА АРЗУ ВО СЕРИЈАТА „ЕЛИФ“: Еве како изгледа во РЕАЛНИОТ ЖИВОТ, не би ја препознале (ФОТО)

Воопшто не наликува на злобната Арзу која ја глумеше...

Убавата, но алчна Арзу ги освои срцата на публиката веднаш штом се појави во серијата „Елиф“.

фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар

Иако во серијата глуми сурова личност, сепак во реалноста таа е многу емотивна личност.

фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар

Во една прилика таа истакна дека не се поистоветува со личноста која ја глуми во хит серијата, бидејќи таа по природа е мирна личност која не сака насилство.

фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар

– Невозможно е да се препознаам во неа. Одлучно сум против насилството и никогаш не ги гледам луѓето одозгора. Го следам мојот духовен пат и верувам во карма. Мислам дека луѓето треба да се стремат кон среќа – без да се обидуваат да ги обвинуваат другите за тоа што им се случува. Не треба да жалат за ништо што прават и никогаш не треба да губат надеж. Арзу е сосема спротивно од сето тоа. Единственото нешто што не поврзува е фактот дека не се откажуваме. Постигнав се што ми кажаа дека никогаш нема да можам. Не се плашам од пораз. Арзу е иста – изјави во една прилика убава актерка.

фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар

Џемре е родена во Истанбул, каде што живее и сега.

фото принтскрин

Таа и покај тоа што живее сама, никогаш не е осамена затоа што покрај неа се нејзините домашни миленици – кучето и една темпераментна мачка. Нејзини најдобри пријателки се Есин Беним и Селин Сезгин, кои исто така се познати актерки препознатливи по улогите на Ипек и Малек.

фото принтскрин

И покрај тоа што ова и беше прво појавување во серија, пред турската публика е позната како театарска актерка и заштитно лице на многу брендови. Таа во една пригода призна дека популарноста и годи, но и дека никогаш ни не сонувала дека токму ликот Арзу ќе и донесе толкава популарност.

фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар

Нејзин сон е еден ден да гостува во некој мјузикл во Бродвеј, а како згледа денес, во приватниот живот, погледнете во продолжение.

фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар
фото инстаграм/ Џемре Мелис Чинар

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close