Кафе муабет

Ѕирнете во раскошниот дворец на Драгана Мирковиќ – фолкерката ужива во луксузот

Познатата пејачка живее живот како од бајките!

Пејачката Драгана Мирковиќ го одбележа Велигден според грегоријанскиот календар, а за таа пригода направи свечен ручек.

Познатата пејачка со своето семејство живее во луксузен дворец во Виена, од каде деновиве објави неколку фотографии на Инстаграм.

„Среќен Велигден на сите верници од римокатоличка вера. Многу здравје и среќа од срце им посакувам“, напиша Драгана во описот на фотографијата.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Таа на својот профил објави и видео од кое можеме да ја видиме празничната декорација но и еден детаљ што го забележаа сите.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

На масата се поредени зајчиња, шарени јајца и многу цвеќиња кои нејзините обожавателки ги оставија без зборови.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Познатата пејачка ужива во својата раскошна палата

Инаку, дворецот во кој живее Драгана е толку голем што може слободно да се каже дека таа и за време на „локдаунот“ не беше во изолација.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Имено, во него има толку простор што на пејачката и треба повеќе од еден час за да направи круг околу него.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Таа редовно објавува фотографии од раскошната палата во Виена, а неодамна покажа и како беше украсен за роденденот на нејзиниот син.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Пејачката тогаш објави и фотографија од својот син Марко со која исто така ги изненади сите. Таа на овој начин му го честиташе 20 роденден, а преку социјалните мрежи откри и како го прославиле роденденот.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Имено, заради пандемијата и мерките, тие тогаш роденденот го прославија во кругот на семејството.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

„Заради забрана за собирање и строгите мерки во Австрија, роденденот на Марко го славевме како Ивкова слава, пет дена. Но се за тебе, лаву мој, Те сака мама“, напиша пејачката тогаш во својата објава.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Таа за оваа пригода носеше интересна црна свечена комбинација, а како изгледаше нејзиниот дом за време на роденденската прослава погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close