Кафе муабет

Ѕирнете во луксузниот дом на омилениот турски пар: Вистински рај, секој би им подзавидел (ФОТО)

Тие се хармонично семејство...

Откако во 2006 година се појавија на малите екрани како пар во серијата „Илјада и една ноќ“, а потоа ја започнаа истата љубовна приказна во реалниот живот, турската актерска двојка Бергузар Корел и Халит Ергенч се едeн од омилените парови во Турција.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Она што некогаш беа Анџелина и Бред во Холивуд, може да се каже дека се овие сопружници во Турција.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Љубовта ја легализираа во 2009 година, а круна на нивната долгогодишна љубов се синовите Али, Хан и ќерката Лејла.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Бергузар често пати споделува моменти од семејниот дом со своите следбеници преку Инстаграм.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

По фотографиите можеме да забележиме дека пастелните нијанси и дрвото се она што преовладуваат во овој ентериер и му даваат чувство на топлина и удобност.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Централниот дел од дневната соба е зафатен од масивна витрина со семејни фотографии и мали предмети со прекрасни спомени, а кујната е збогатена со мал апарат за домаќинство што значи живот – кафемат.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Делот од домот што најмногу покажува како живее едно семејство со мали деца, секако е аголот со играчки.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
Фото Инстаграм/Бергузар Корел
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Инаку парот има и стан во Лондон. Многумина мислеа дека омилените актери ќе ја напуштат Турција и ќе заминат во англиската престолнина но сепак тие ги демантираа овие гласини и Шехерезад потврди дека живеат на релација Турција-Лондон но дека нема да се преселат.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Домот на Бергузар Корел во Лондон е сосема поинаков од оној во кој парот живее во Турција.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Кога се роди малата Лејла, ќерката на популарната Шехерезад и Онур, двојката реши малку поинаку да го украси својот дом во главниот град на Англија, за да тоа биде катче во кое подеднакво ќе уживаат сите членови на семејството.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Бергузар на социјалните мрежи им открила на своите придружници дел од дневната соба, како и неколку детали во станот, а фановите не останаа рамнодушни на глетката. Гледајќи ги претходните фотографии од домот во Турција и споредувајќи ги со сегашниот дом во Лондон, се добива впечаток дека актерката е талентирана за внатрешен дизајн, бидејќи секој агол е уреден според нејзината визија.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close